PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31563}

Bitwa o Planetę Małp

Battle for the Planet of the Apes
5,7 5 883
oceny
5,7 10 1 5883
Bitwa o Planetę Małp
powrót do forum filmu Bitwa o Planetę Małp

Niedoceniona część

ocenił(a) film na 7

Wielu narzeka, że nie klei się kupy... Że tandenty. Ale ludzie ogarnijcie , że to jedyna część króra
kończy się pozytywnie. Poprzednie 4 części to istna deprecha: ludzie zniewoleni, swiat ginie pod
wpływem bomby, Zira i Korneliusz są zabici, małpy zdobywają nieład i nastaje nieład...
A tu nareszcie w koncu pozytywny akord, który krzepi serce
Ostatnia scena z płaczącym posiągiem Ceasera jest niesamowity ( nawiązanie do posągu
Stwórcy z 1 i 2 części)
Ogółem całą pentalogia jest jak na owe czasy bardzo progresywna i swoim przesłaniem
przesłania niejeden dzisiejszy gniot .
Zobaczymy jak najnowszy reboot się skonczy, lecz ja muszę powiedzieć, że jeszcze może do pięt
nie sięgać starej pentalogii

ocenił(a) film na 5
zel89

"że to jedyna część króra kończy się pozytywnie".

Bez urazy ale chyba spadł ci kamień na łeb jeśli film opowiadajacy o początku końca ludzkości kończy się dla ciebie pozytywnie :P.

To mniej więcej tak jakby zrobić serię filmową gdzie 1-ka opowiada o narodzinach Islamu, 2-ka o krucjatach, 3 -ka o odsieczy wiedeńskiej a potem na koniec w 4 części muzułmanie wyrzynają miszkańćów Europy i gadać że to pozytywne zakończenie :P.

Dawno widziałem tą część, ale jestem pewien że ta część obrazowała początek końca ludzkości a nie pozytywne zakończenie :).

ocenił(a) film na 5
zel89

Dobra, pomyliłem z podbojem :P, to jak rozumiem chyba ta część gdzie niby ludzie i małpy zaczynąją żyć w pokoju.

Sprawdzałem swoje oceny na FW i po prostu przez pomyłkę kliknąłem na filmy w złej kolejności :).

ocenił(a) film na 7
zel89

Popieram

ocenił(a) film na 10
zel89

Zgadzam się w 100%, 5 część jest taka jaka powinna być, czyli ukazuje alternatywny świat, w którym ludzie i małpy żyją w pokoju - i to nie byle jakim, bo trwającym już 600 lat. Jak dla mnie bardzo dobra odmiana co nie zmienia faktu, że poprzednie części również uwielbiam i jak dla mnie jedynka chyba pozostanie najlepszą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones