Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Close Encounters of the Third Kind

1977 2 godz. 15 min.
7,2 28 186
ocen
7,2 10 28186
8 794
chce zobaczyć
7,5 11
ocen krytyków
{"rate":7.4545455,"count":11}
{"type":"film","id":1219,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Close+Encounters+of+the+Third+Kind-1977-1219/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Bliskie spotkania trzeciego stopnia
  • LucasLang ocenił(a) ten film na: 10

Jeden z najlepszych obrazów Stevena Spielberga, od lat robi na mnie wrażenie, chyba też najlepszy film o kontaktach z obcą cywilizacją, jak na kino lat 70-tych film ma dobre efekty specjalne, ale ma też ciekawy klimat, muzykę, sama fabuła może i nie jest jakaś skomplikowana, ale ciekawie ukazana, główny bohater (świetny Richard Dreyfuss) to zwykły człowiek, który zostaje jednym z "wybrańców obcych" i przez to rozwala mu się życie rodzinne, interesujące połączenie dramatu z kinem s-f, Spielberg umiejętnie zbudował też nastrój filmu, jest tu ciekawość oraz strach przed czymś nieznanym, parę scen jest naprawdę świetnie zrealizowanych, a finał na tle tej niesamowitej góry jest fantastyczny, po prostu znakomite kino, takie jest moje zdanie

• LucasLang Ja dla mnie trochę nudny, Jakoś E.T. bardziej mnie wciągnął.

• OmniModo ocenił(a) ten film na: 10

LucasLang i moje zdanie też takie jest ... i wielu innych osób. Jedynie szkoda, ze w obecnym kinie klimat pożarłyby efekty specjalne. W sumie żal mi obecnej młodzieży gdyż nie doznają tych odczuć/nie przeżyją tych klimatów , podobnie jak przy filmach Goonies, Indiana Jones, itp.

• stonedfish ocenił(a) ten film na: 3

LucasLang "najlepszy film o kontaktach z obcą cywilizacją" - proszę sobie nie robić żartów żarcików

• stonedfish Bo jest najlepszy ( nie licząc 2001 który jest czymś innym ). Kontakt Zemeckisa choć niezły wyraźnie z nim przegrywa. W tym filmie najlepiej pokazano a był bodaj w tym pierwszy jak obecność obcych wpływa na całą ludzkość. Jak ich zupełnie odmienia.

• LucasLang Kultowy, magiczny film.

• rumpel86 ocenił(a) ten film na: 10

LucasLang Zgadza się. Ten film ma wspaniały, magiczny klimat. Kiedyś Spielberg robił naprawdę dobre filmy.