PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619201}
7,9 228 369
ocen
7,9 10 1 228369
4,9 47
ocen krytyków
Bohemian Rhapsody
powrót do forum filmu Bohemian Rhapsody

Polski tytuł...

użytkownik usunięty

Właśnie się dowiedziałem że polski tytuł filmu ma brzmieć "Bohemian Rhapsody" xDD, nie no poważnie tłumacze xxD. Teraz to przeszliście samych siebie!!! Teraz to z dumnie brzmiącego filmu biograficznego zrobili jakąś tanią bajkę dla dzieci xdxdxdxdxd!!!!!!

ocenił(a) film na 4

Yyyyyy...?

użytkownik usunięty
patryk250

Spokojnie wszystko ze mną w porządku. To była tylko moja (słaba) ironia w stronę tych ludzi, których narzekanie na polskie tłumaczenia tytułów musi się znaleźć w co trzecim filmie na tej stronie i do tego zawsze na pierwszym miejscu. Owszem, może niektóre tłumaczenia są słabe, ale nie na tyle by robić z nich kuna dyskusję trwającą Bóg wie ile.
Np. "Krzysiu, gdzie jesteś" tytuł jasny, zrozumiały, mający połączenie z filmem, ale komuś pupa od tego rozbolała i by złagodzić cierpienie musiał napisać że "jak zwykle polacy nie potrafią tłumaczyć tytułów". Dokładnie tak samo było w przypadku "McImperium"
A więc co w takim wypadku? Wolicie by zostawiano oryginalne tłumaczenie tytułu, albo nie, lepiej, oryginalne tłumaczenie wszystkich nazw własnych w filmie dla zwykłego laika? Wiem że nerdów filmowych może to drażnić, ale bez przesady. Czy aby na pewno satysfakcje sprawi im nazywanie w każdej chwili Kubusia Puchatka "Winnie-the-Pooh", albo Myszkę Miki "Mickey Mouse"???

ocenił(a) film na 4

Aaa, jeżeli o to chodzi to się kompletnie zgadzam.

No cóż, taki naród. Polak lubi ponarzekać na byle co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones