PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150498}

Bracia

Brødre
7,4 5 816
ocen
7,4 10 1 5816
Bracia
powrót do forum filmu Bracia

oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić, ale mnie bardzo raziły sceny w szczególności te w których powinny być ukazane emocje bohaterów, a zamiast tego widziałem aktorów niemal z kamienną twarzą i posmarowanymi policzkami że to niby łzy. niewiem czy to dlatego że to skandynawski film, domyślam się że tam ludzie nie są aż tak emocjonalnie wylewni jak u nas czy na południu Europy ale boooże! scenariusz tego filmu jest oparty na dramacie kilku postaci i na ich emocjach!!!
hmm chodzi mi o to że wszystko w tym filmie jest zrobione dobrze, nie ma prawie do czego się przyczepić w fabule jednak aktorzy nie dali z siebie wszystkiego. najlepiej wypadł ulrich thomsen grający michaela (najtrudniejszą zdecydowanie postać) jednak i tak duuuży niedosyt.

nikolaj lie kas ten co grał w genialnej jak dla mnie "Rekonstrukcji" zagrał średnio a reszta cienko i to bardzo

szkoda bo fabuła filmu jest bardzo dobra, wstrząsająca, na pewno było to duże wyzwanie dla aktorów ale niestety nie dali oni rady ;(

PS. mam pytanie czy ktoś wie czy ten film jest oparty na jakiejś książce??? jeśli tak to byłbym wdzięczny o podanie tytułu i autora

lechu1017

huh, scenariusz coś dziwnie śmierdzi Wichrami Namiętności..?

enddi

Temat miłości dwóch ( lub więcej) mężczyzn do jednej kobiety pojawia się w kinie co chwilę. Wichry namiętności czy taki pearl harbor (co prawda nie bracia, ale znają się od dziecka i łączy ich braterska więź)). Mam nadzieję, że "bracia" to ostatni film o tej tematyce.

ocenił(a) film na 8
lechu1017

IMO - zagtane bardzo dobrze, nawet dziewczynki. Słabo afgańczycy jedynie wypadli.

Emocje, a własciwie - nie pokazywanie ich na ekranie:
wielka zaleta dla mnie. Uważam, że nie jest w dobrym smaku pokazywania "wysokoemocjonalnych" scen. Tu zrobiono to tak jak lubie - chwila przed eksplozją emocji i chwila po. Świetne. Każdy przecież wie co jest pomiędzy.

Mi natomiast nie podobała się fabuła.

ocenił(a) film na 4
lechu1017

Ten film ogląda się jak fabułę szkoleniową o wojennym PTSD. Niestety. Schematyczny do bólu

ocenił(a) film na 8
lechu1017

Po prostu nie jesteś przyzwyczajona do skandynawskiej powściągliwości. Dla większości Polaków szczyt aktorstwa to bracia Mroczkowie i Joasia Jabłczyńska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones