PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697454}

Chłód w lipcu

Cold in July
6,4 7 900
ocen
6,4 10 1 7900
6,7 6
ocen krytyków
Chłód w lipcu
powrót do forum filmu Chłód w lipcu

... mimo wszystko o niczym. Ogląda się świetnie, dobra gra aktorska, klimat, muzyka, początkowo fabuła i wiele niedopowiedzeń. Jak się kończy to wydaje się, że oglądało się najlepszy film od dawna tylko tak na prawdę o niczym. Ja rozumiem, że zaraz mi ktoś napisze, że nie rozumiem kina ale tu nie chodzi o rozumienie tyle o elementarną spójność.

Policja likwiduje ojca, syn objęty programem ochrony świadków dalej bawi się w swoje gierki jakby nigdy nic i obraca się w półświatku (skasowany byłby w 24 godziny), w biały dzień oklepali gościa i sąsiedzi nie zareagowali - nie spisali blach samochodu? Niczym komandosi rozwalają gangsterów w nieznanym im terenie, mąż kładzie się przy żonie bez części ucha, ojciec który powinien nie żyć zamiast się ukrywać to chodzi na piwko z kumplami, nie wiadomo po co robią wywiad w wypożyczalni skoro chcą ich kasować pod domem. No i to śledzenie samochodów POLICYJNYCH w nocy - na pewno by się nie zorientowali tym bardziej że jechali na czarną robotę itd. itp.

Film sam w sobie jest świetny do oglądania (a o to chodzi w filmach), ale zakończenie jest słabe - skasowali melinę półświatka i już. Tak chcieli, wyrżnęli a później sobie wrócili i wszyscy są szczęśliwi.

Na pewno warto obejrzeć i polecić innym, bo mój gatunek opiera się zazwyczaj na tym, że ktoś kogoś goni i ktoś ucieka, więc nie mogę powiedzieć że shlashery są bardziej ambitne, ale jednak ten film był zbyt nielogiczny, żeby uznać go za arcydzieło. Jak na ten rok to dobra produkcja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones