PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795912}

Ciche miejsce

A Quiet Place
6,6 117 364
oceny
6,6 10 1 117364
6,9 45
ocen krytyków
Ciche miejsce
powrót do forum filmu Ciche miejsce

Czy można uratować świat za pomocą sprzęgania w aparacie słuchowym? Jak widać MOŻNA. Ostatni raz taką akcję widziałem chyba w "Marsjanie atakują" gdzie kosmitów rozwalało się za pomocą piosenki Slima Whitmana pt: "Indian Love Call" (https://www.youtube.com/watch?v=HBuk1HXcz1k). Jestem w szoku.

Nurtuje mnie kilka pytań.
1) Początek filmu. Jak byłem mały i biegałem na bosaka po drewnianym moście to pamiętam, że było przy tym sporo hałasu. Rozumiem, że dźwięk zabawki przewyższa to dudnienie całkowicie?
2) Jeżyk tuptający sobie ścieżynką generuje taki hałas, że ginie pożarty przez potwora. Auto staczające się na luzie z góry pod dom już nie?
3) Czy ktoś może sprawdzić te informacje? Dziecko szt.1 swobodnie "tonie" w ziarnie kukurydzy. Kawał blachy z dwoma dzieciakami na pokładzie już będzie stabilny?
4) Ogólnie szacun za extra ekspresowy poród. 5 min. seria fajerwerków wystarczyła by się uporać z tematem?
5) Szacun nr 2 za prawie w ogóle nie płaczącego noworodka. Pokażę film koledze- jemu się urodził wyjec marki "Wyjec" 24/7- zatęskni za ciszą...
6) Czy gdy przez sen- nie kontrolując się- puścisz mega głośnego bąka, to czy zeżre Cię potwór?
7) Co z kichaniem? Bekaniem? Albo gdy dopadnie cię rozwolnienie stulecia z turbo pierdziawką?
8) Jak wtedy spuścić wodę w kiblu?
9) Czemu- skoro odkryli, że wodospad zagłusza wszystko i wtedy potwory nie przychodzą, to nie zamieszkali przy wodospadzie?
10) Albo w tej piwnicy, skoro tak dobrze to wygłuszyli?

Muszę to przetrawić. Idę spać. Oby mnie tylko nie dopadła pierdziawka w trakcie snu...

ocenił(a) film na 9
nuerha85

1) Zauważ, że chodzili raczej powoli i po piasku, co minimalizowało hałas (plus fakt, że most nie był w 100% z drewna)
2) Ojciec zwrócił uwagę potwora, więc mogli szybko pojechać
3) Ten duży kawał blachy leżał całą powierzchnią, przez co nacisk na niego był znacznie mniejszy, niż jakbyś tam stał na stopach
4) Zdarzały się kiedyś przypadki dość szybkich porodów (które jak tutaj pojawiały się znikąd) więc tutaj też tak się stało. A seria fajerwerków wystarczyła, bo zwróciła uwagę potworów, a matka mogła rodzić będąc przez fajerwerki zagłuszana
6) Wychodzi na to że tak
7) Twórca zażartował z tego i chyba w jakimś wywiadzie powiedział, że w takich przypadkach należy przyłożyć sobie poduszkę.
8) Nie spuszczać i załatwiać się na zewnątrz
9) Byli już dosyć dobrze rozbudowani i mieli przygotowane większość rzeczy na dane sytuacje, a przeniesienie tego na notabene małą przestrzeń z wodospadem mogłoby dużo zająć. Dodatkowo w naprawdę ekstremalnych warunkach w zimę może wodospad zamarznąć, a wtedy jego funkcja będzie bezużyteczna.
10) Owszem, piwnica była zagłuszona....wcześniej rozwaloną rurą, z której leciała woda, która ratowała jeszcze niegotową piwnicą (bo ta miała być na poród, który pojawił się jednak znacznie wcześniej)

Na punkt 5) nie napisałem nic, bo nie mam argumentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones