PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9466}

Cień wampira

Shadow of the Vampire
6,5 7 608
ocen
6,5 10 1 7608
7,8 4
oceny krytyków
Cień wampira
powrót do forum filmu Cień wampira

mi się ten film podobał. właśnie wróciłem z kina i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem "cienia wampira". właściwie nie jest to film o
wampirze, jakby się mogło wydawać. mimo iż jeden z bohaterów nim jest, to dzieło merhige'a nie jest horrorem. przynajmniej dla mnie. uważam, że film ten jest miejscami dowcipny, by nie powiedzieć smieszny. ale wspaniałośc tego filmu podkreśla szczególnie ostatnia scena. można by powiedzieć, że łatwa do przewidzenia. . ., ale jakże tragiczna. tragiczna nie tylko z powodu śmierci bohaterów, ale z powodu zupełnie innego. film ten pokazuje bowiem co jest w stanie poświęcić "prawdziwy artysta" dla sztuki, jaki jest jego stosunek nawet do istnienia ludzkiego, w momencie gdy idzie o sztukę. przerażający jest nie wampir, a sam człowiek - twórca. przesłanie jest prawdziwe, ale jakże przygnębiające.

brawa dla malkovicha, jednego z najlepszych aktorów dzisiejszych lat i dla defoe, za fantastyczną kreację wampira. moim zdaniem film ten należy do niewielu tegorocznych dobrych produkcji, jeśli nie najlepszych. . .

P.S.
dziękuję twórcom "cienia wampira" za to, że podtrzymali moją wiarę w umiejętność dzisiejszych filmowców do tworzenia ciekawych, inteligentnych, oryginalnych filmów, których ostatnio niestety brak w kinach. tak dalej panowie (i panie też!)!

ocenił(a) film na 8
Ponk

Sęk w tym, że to nie horror
Zgodzę się z Tobą, że ten film nie jest horrorem. I tu się lekko rozczarowałem, ponieważ do kina właśnie szedłem z nastawieniem zobaczenia horroru. Ten cień nie był już taki straszny. Mogliby chociaż dać inną etykietkę. To jednak, co napisałem, nie znaczy, że film mi się nie podobał. Wręcz przeciwnie, a ta ostatnia finałowa scena jest boska. Po prostu to napięcie i szelset kręconej kamery (ale chyba też już o tym pisałem). Poza tym klimatu dodaje angielski z typową wymową języka niemieckiego i jego akcentem. Film robi wrażenie, ale to nie horror.

ocenił(a) film na 9
Draql

a może to i lepiej. . .
ja wiedziałem że nei będzie to horror. ale taki "wygląd" filmu całkowicie mi wystarcza, powiem więcej - horror nie wywarłby na mnie aż takiego wrażenia. . .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones