PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4580}

Cień

The Shadow
6,3 4 355
ocen
6,3 10 1 4355
6,5 4
oceny krytyków
Cień
powrót do forum filmu Cień

czy ten film zrzyna masę rzeczy z "Darkmana" Sama Reimiego?

ocenił(a) film na 7
mim1312

Raczej Darkman zrzyna masę rzeczy z Cienia.
Cień jest jednym z najstarszych komiksowych bohaterów. Pochodzi z lat 30-tych i był inspiracją dla wielu scenarzystów tworzących własnych bohaterów - Bob Kane przyznał, że pierwszy komiks o Batmanie, był inspirowany komiksem o Cieniu.

Raimi nakręcił ponoć Darkmana, bo nie dostał licencji na Cienia.

ocenił(a) film na 6
SkyGuy1212

Tal czy owak "Darkman" jest dobry i wciągający, a "Cień" ssie, więc nie ma czego się czepiać w sumie

ocenił(a) film na 7
mim1312

Ależ ja się niczego nie czepiam. Chciałem jedynie wyprowadzić Cię z błędu i uświadomić, że Cień był pierwszy.
Film uwielbiam właśnie dlatego, że tak bardzo ssie;). Twórcy zamiast przedstawić Cienia tak jak Nolan Batmana, postanowili cofnąć się o 60 lat wstecz i stworzyć kiczowatą historię rodem z klasycznych pulp magazines (osobiście bardzo podoba mi się ten zamierzony kicz).
Przymierzam się do obejrzenia Darkmana.:)

ocenił(a) film na 7
SkyGuy1212

"Darkman" był chyba bardziej kiczowaty od tego filmu ale miał to coś przede wszystkim ciekawego i nietypowego bohatera,tutaj też jest dobrze tylko że moim zdaniem ten film miał większy potencjał.Ale fajnie że jednego z najstarszych bohaterów przelano na ekran ode mnie naciągane 7/10.

ocenił(a) film na 6
mim1312

Nakręceniem filmu był zainteresowany Sam Raimi. Niestety nie udało mu się zdobyć praw do tytułu.

ocenił(a) film na 6
mim1312

Nie ma się co kłucić czy Cień to taki Darkman bo on to jest taki Darkwing Duck :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones