5,8 494
oceny
5,8 10 1 494
126
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"type":"film","id":491372,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Co+m%C3%B3wi%C4%85+lekarze-2009-491372/tv","text":"W TV"}]}
Co mówią lekarze
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły
  • Ninateka - https://ninateka.pl

    oglądaj
    Sprawdź szczegóły


Film Michała Wnuka w chłodny i - jak się wydaje - maksymalnie obiektywny sposób próbuje pokazać sytuacje, którymi na co dzień bombardowani są lekarze z oddziałów intensywnej terapii i transplantologii. Tutaj kwestie życia i śmierci z konieczności wpisane zostają w rutynowe, codzienne procedury, z których w jakiejś mierze wyrugowaneFilm Michała Wnuka w chłodny i - jak się wydaje - maksymalnie obiektywny sposób próbuje pokazać sytuacje, którymi na co dzień bombardowani są lekarze z oddziałów intensywnej terapii i transplantologii. Tutaj kwestie życia i śmierci z konieczności wpisane zostają w rutynowe, codzienne procedury, z których w jakiejś mierze wyrugowane zostają ludzkie odruchy i emocje. Łatwo zrozumieć, że każdego tamtejszego lekarza, który próbuje za długo zastanawiać się nad niektórymi sprawami, czeka prędzej czy później głęboki kryzys. Dlatego zdecydowanie lepiej dać się porwać rutynowym formułom, uprzedmiotowić ludzkie ciało i jego organy tak bardzo, jak się da, i móc nad denatem spokojnie porozmawiać z kolegą o tym, jak jego dziecko radzi sobie w przedszkolu. Nawet, jeśli tym denatem jest ledwie osiemnastoletnia samobójczyni, a pod szpitalem czeka na kontakt z lekarzami jej znajdująca się na skraju rozstroju nerwowego matka.

Co mówią lekarze zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.