PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437158}

Coco Chanel

Coco avant Chanel
6,7 58 279
ocen
6,7 10 1 58279
5,8 6
ocen krytyków
Coco Chanel
powrót do forum filmu Coco Chanel

Film słaby i nudny. Sama postać Coco byla o wiele ciekawsza. Tu pokazana marnie.

kaskalex

A mnie się właśnie ten film podobał. Pomimo takich opinii jak Twoja, zainteresował mnie osobą Coco Chanel na tyle, że zaczęłam poszukiwać jej biografii.

Poza tym zdjęcia przecudowne, a gra Audrey Tautou nie pozostawia nic do życzenia. Dlatego 8/10.

kaskalex

Też się trochę zawiodłem na filmie. Do kina poszedłem nie po to, by oglądać aktorską robotę Tautou (choć przyznam ładnie grała), a biografię Coco Chanel. Film historycznie słaby, zakończył się na jej pierwszym pokazie mody, a dopiero wtedy zaczęło dziać się coś ciekawego. Chanel została pokazana jakoby specjalizowała się w kapeluszach, niewyraźnie (lub wcale nie) został zaznaczony fenomen "małej czarnej", nie ma mowy o jej perfumach, które też były przełomem (pionierskie zastosowanie sztucznych substancji zapachowych), ani nie było mowy o jej małżeństwach m.in. z księciem Romanowem.

Za część aktorską, zdjęcia itd 8/10.
Za część biograficzną 4/10.

ocenił(a) film na 7
Gucci

A kto powiedział, że to film biograficzny? Oceniasz film za to, że nie pokazano czegoś, czego być może autorzy nigdy pokazywać nie zamierzali.

ocenił(a) film na 7
Gucci

Film generalnie niezły. Bez rewelacji, czasem parę ziewnięć mi się zdarzyło, ale czasem też parę uśmiechów.

ocenił(a) film na 7
Jesus_Mordino

Ja poszłam na film z nadzieją zobaczenia Audreu i 'mody Coco'.
Niestety też się trochę zawiodłam. Audreu zagrała świetnie, ale mody mało.
W dodatku trochę nudny, główny wątek mi nie odpowiadał.

6.5/10

ocenił(a) film na 8
Rosalia_Marisa_Habsburg

Myślę , że nikt nie powinien mieć wyobrażenia jak powinien wyglądać dany film. Później idziemy oglądać, a się okazuje , ze nie jest taki jak sobie wyobrażaliśmy. Zresztą film był przetłumaczony jako Coco Chanel, pominięto bardzo ważne słowo- przed. Angielski tytuł brzmi- Coco przed Chanel (wolne tłumaczenie). Czyli było oczywiste, że będzie ukazane to co się działo przed jej wielką karierą. Idąc na ten film, nie nastawiłam się na nic i się nie zawiodłam. Audrey Tautou jak zwykle nieziemska, zdjęcia i muzyka zadowalające .

ocenił(a) film na 7
Gucci

Dodajmy jeszcze, że tytuł tego filmu w oryginale to: "Coco avant Chanel" - czyli dosłownie "Coco przed Chanel". Może gdyby tytuł oddawał fakt, że ten film dotyczy tylko pewnego wycinka życia bohaterki nie byłoby teraz tylu zawiedzionych.

ocenił(a) film na 6
Jesus_Mordino

Dzięki za informację, Jesus_Mordino. Ja oczywiście poszłam do kina z tą samą nadzieję - ujrzenia, nomen omen, tej znanej Coco Chanel. A oni mi tu jakieś miłostki i inne niezbyt istotne w jej biografii szczegóły. Ale tytuł "Coco przed Chanel" wyjaśnia i usprawiedliwia wszystko! Oczywiście, jak zwykle w Polsce robią sobie co im się żywnie podoba z tytułami i wprowadzają widzów w błąd, tak jak np. mnie w tym wypadku.
Film ogólnie był dość ciekawy. Interesująco ukazana odwaga i postawa nonkonformistyczna Coco. Audrey Tautou według mnie pokazała klasę. Nie była to na pewno rola wybitna, ale interesująca.

ocenił(a) film na 7
kaskalex

niestety jestem w stanie się z tobą zgodzić a nawet to potwierdzić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones