PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437158}

Coco Chanel

Coco avant Chanel
6,7 58 272
oceny
6,7 10 1 58272
5,8 6
ocen krytyków
Coco Chanel
powrót do forum filmu Coco Chanel

Myślałam,że będzie wiecej o budowie jej imperium mody;a
tu..pospolite..dochodzenie do samodzielności"różnymi
drogami"..Ponadto..łapałam się co chwila na myśli,że Tatou w tych krótkich
włosach..przypomina Michaela Jacksona...Film mnie zawiódł..Mógł być
lepszy..

dobbiacco_attersee

Mam dokładnie to samo odczucie.
W tym filmie zabrakło rzeczy, która najbardziej mnie interesowała. Pokazano tylko niewielki wycinek z życia Coco Chanel, która odniosła sukces, a zdecydowanie za dużo wydarzeń sprzed. Niektóre sceny z zamku można by spokojnie wyciąć. Poza tym, tak jak ktoś już pisał w innym temacie- zero tła historycznego, tak jakby wojna nie wpłynęła w żaden sposób na życie Coco.
Bardzo podobały mi się za to kostiumy, scenografia, oraz gra aktorów, ale więcej niż 6/10 nie dam...

ocenił(a) film na 8
Lady_From_Burton_World

Juz po tytule "Coco BEFORE Chanel" można wywnioskować, że film będzie opowiadał o czasach jej młodości i jak to się wszystko zaczęło, a nie jak już osiągnęła wielki sukces i zbijała kasę.
Niemniej jednak mi też zabrakło tego tła historycznego. Jak dla mnie film na 7,5/10, z sympatii dla Audrey daję 8

ocenił(a) film na 6
dobbiacco_attersee

"Myślałam, że będzie więcej o budowie jej imperium mody"... - mam podobne odczucia. Lubię filmy biograficzne ale ten jest raczej przeciętny.

przemek_32

"Juz po tytule "Coco BEFORE Chanel" można wywnioskować, że film będzie opowiadał o czasach jej młodości i jak to się wszystko zaczęło, a nie jak już osiągnęła wielki sukces i zbijała kasę."

I właśnie ten pomysł na film mi się nie podoba, bo wolałabym dowiedzieć się czegoś o życiu Chanelki przed i po zdobyciu sławy. Wg. mnie po prostu reżyser i scenarzysta nie trafili do końca z pomysłem. Wolałabym, żeby rozłożyli to równo- trochę o życiu PRZED, trochę o życiu PO...ale cóż, to był ich wybór.
Nie nastawiałam się, oglądając ten film, że będzie wyłącznie o życiu sławnej Coco, ale, tak jak pisałam wcześniej, za bardzo rozwlekli wątek pałacowy i nudziłam się na niektórych fragmentach filmu...
Mam nadzieję, że ktoś kiedyś podejmie się tej biografii jeszcze raz i zrobi to naprawdę porządnie.
Szkoda tylko trochę Audrey, bo jej gra była wg. mnie rewelacyjna.

ocenił(a) film na 6
dobbiacco_attersee

rozczarowałam się drętwą fabułą. cały film był nijaki, zero emocji. nawet strojów, szycia, koralików i tych estetycznych pierdółek, które uwielbiam, było za mało, że nie mogłam się nimi nacieszyć.

było kilka plusów, Audrey świetnie zagrała, ładne niektóre zdjęcia (np. jak Coco spotyka marynarzy), ale ogółem film bardzo mdły. szkoda :(

ocenił(a) film na 8
Sol

NO, ale przecież tytuł jest jasny "Coco avant Chanel", czyli życie Chanel
zanim została projektantką - nie 'sławną projektantką', a projektantką w
ogóle...

ocenił(a) film na 5
dobbiacco_attersee

Tak, ja też się zawiodłam. miałam nadzieję na obejrzenie filmu, który przybliży mi sukces Coco, a tutaj natknełam na się na kolejną miłosną historie. Film, jako tako nie jest zły. Jednak wolałabym przybliżyć sobie jej sukcesy w świecie mody. Mam nadzieje, że kiedyś powstanie jeszcze film, który będzie miał to w intencji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones