PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437158}

Coco Chanel

Coco avant Chanel
6,7 58 279
ocen
6,7 10 1 58279
5,8 6
ocen krytyków
Coco Chanel
powrót do forum filmu Coco Chanel

niestety spodziewałam się czegoś zupełnie innego.
notatka biograficzna informuje nas o tym, że "Coco była jedną z pierwszych kobiet, które wdarły się do świata mężczyzn" - niestety fil niewiele o tym opowiada. w zasadzie całość poświęcona jest życiu uczuciowemu Chanel, a ja praca jest potraktowana niemal marginalnie.
wolałabym żeby "część romansowa" była zredukowana kosztem pokazania, jak bohaterka wspina się na szczyt i osiąga sukces - to jest chyba chyba istota biografii Coco Chanel?
film kręcący się wokół trójkąta miłosnego można było nakręcić o każdym - bez sięgania po osobę, która miała z pewnością wiele ciekawszych rzeczy do zaoferowania.
niestety bardzo się zawiodłam. środek ciężkości całkiem źle rozłożony. esencja pominięta.
przynajmniej był bardzo ładnie zrobiony. było kilka naprawdę pięknych ujęć, jak zawsze urocza Audrey i boski Anglik:3 - niestety tylko tyle :(

Pigulka_Bezsenna

No dokładnie. Wczoraj byłam w kinie i nie powiem żebym żałowała straconego czasu czy tam kasy bo film dobry, tylko fakt mało tego było. Też spodziewałam się więcej o jej karierze. No można było go lepiej nakręcić...

ocenił(a) film na 6
Pigulka_Bezsenna

W 100% przyznaje racje i calkowicie sie zgadzam!!!

ocenił(a) film na 6
Geonumer

Niestety się zgadzam..spodziewałam się czegoś lepszego..

ocenił(a) film na 8
Pigulka_Bezsenna

A ja uważam, że esencję zarówno życia Coco jak i tego filmu stanowi "dlaczego" a nie "jak", a to pytanie, które niestety coraz rzadziej się zadaje. Nie wiadomo dlaczego.

Ps. Filmów o tym jak ktoś się wspina na szczyt jest mnóstwo.

powerful_warrior

Właśnie o to chodziło w tym filmie.
Wszyscy dobrze wiedzą, iż Chanel była wspaniałą projektanką, osiągnęła cholernie duże etc., etc.
Ale kto z was wiedział, że jej życie było tak bardzo smutne?
Że mimo to, iż była tak popularna była właściwie strasznie nieszczęśliwą kobietą.. nigdy nie wyszła za mąż.. Osoba którą kochała zginęła w tragicznym wypadku.. a ona? Odniosła sukces.

Niektórzy z was chcieliby film o wspinaniu się na szczyt jej kariery. Ale czy właściwie udałoby się jej być tą supersławną Chanel, gdyby nie życie jakie wiodła wcześniej? przecież, jakby nie to, że była marną szwaczką, to czy dziś podziwialibyśmy choćby małą czarną?

Chciecie filmu o tym jak zrobiła karierę? Proszę bardzo. Właśnie obejrzeliście taki film. Ukazuje "zrobienie tej kariery" od innej strony, od prawdziwej strony. I wszystko co osiągnęła, zbudowała właśnie na tym. Więc nie rozumiem waszego rozczarowania.

Macie najprawdziwszy film o Coco Chanel. Ot co.

ocenił(a) film na 5
Pigulka_Bezsenna

zgadzam się z przedmówcami.
ja na filmie prawie zasnęłam.

Pigulka_Bezsenna

Po przeanalizowaniu oryginalnego tytułu zwracam honor filmowi. Brzmi on "Coco avant Chanel" a słowo "avant" z języka francuskiego oznacza przed. Znaczy że film opowiada o życiu Coco przed osiągnięciem świetności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones