PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89817}

Cyrk

The Circus
7,8 3 399
ocen
7,8 10 1 3399
7,9 7
ocen krytyków
Cyrk
powrót do forum filmu Cyrk

'Cyrk' to obraz, który rodził się w bólach - w trakcie realizacji spłonęło studio Chaplina, a on sam rozwodził się (kosztownie) z Litą Grey. Mimo to powstał film, którego motorem napędowym są spore pokłady zdrowego humoru. Ze wszystkich pełnometrażowych dzieł Charliego, to wydaje się najbardziej beztroskie i swobodne (choć w zakończeniu pojawia się spora nutka goryczy). Przede wszystkim jednak 'Cyrk' stanowi popis filmowego rzemiosła najwyższej próby. Chaplin potwierdza tu swój twórczy geniusz i wyczucie humoru sytuacyjnego w szeregu fantastycznie zrealizowanych scen (lustra, stół magika, lina i małpy). Wielu krytyków z tego właśnie powodu jego filmem gardzi, zarzucając mu brak głębszych treści, ale jednocześnie zapominają chyba, że to wciąż Chaplin, którego filmowy rodowód jednoznacznie wiąże się ze slapstickiem i zabawianiem publiczności. 'Cyrk' może i faktycznie opowiada "tylko" historię nieszczęśliwej miłości, ale robi to w sposób ujmujący i szalenie zabawny.

ocenił(a) film na 9
eon_blue

Zakończenie jest mocne.Prześladuje mnie do dnia dzisiejszego.

użytkownik usunięty
eon_blue

do tego trzeba dodac swietan muzyke w nowej wersji filmu, ktora Chaplin skomponowal w 1967. sciezka dzwiekowa jest jedna z najmocniejszych strone filmu i jedna z najlepszych ze wszystkich filmow Chaplina. troche pozno "dokonczyl" swoje dzielo, ale mysle ze musial do tego dojrzec. muzyka, szczegolnie w niemym filmie, jest forma narracji, wiec napewno nie bylby to taki sam film.

ocenił(a) film na 9
eon_blue

Powiem tak, to był najsmutniejszy film Chaplina jaki miałam przyjemność oglądać. Przez drugą połowę filmu sobie powtarzałam "Dobra, będzie dobre zakończenie, nieważne co się teraz dzieje". A tu klops. Jednak nie wszystko można przewidzieć.

ocenił(a) film na 8
panny_lane

Czy smutne?... może trochę, ale czy Tramp w każdym filmie miał kończyć z dziewczyną? Nie zawsze jest sielankowo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones