PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=887}

Człowiek z księżyca

Man on the Moon
7,2 46 498
ocen
7,2 10 1 46498
7,7 24
oceny krytyków
Człowiek z księżyca
powrót do forum filmu Człowiek z księżyca

Czytając komentarze innych użytkowników, popadłem w lekki niesmak. Otóż „Człowiek z księżyca” nie ruszył mnie. Wciągnął, ale to za mało. Jim Carrey wcielił się w niezwykle oryginalną i ciekawą postać, ale czy to najlepsza jego rola? HHHhhmmm tu można podyskutować. Nawet jeżeli ktoś nie lubi tych słynnych minek Carrey’a, to wcale nie znaczy, że ma uciekać od tego tytułu. Tutaj postać przez niego grana jest inna, o wiele bardziej życiowa. Nie lubię filmów ze słynnym „psim detektywem”, ale jeżeli chodzi o samego aktora, to bardzo go cenię i szanuje. Coś innego dla oka na pewno, szczególnie gdy widzi się na planie Tonego Cliftona. Zawsze gdy pojawiał się na ekranie dosłownie przyklejałem się do kineskopu. Ostry gość i tyle.. a wracając do samego filmu. Mnie nie zachwycił i pewnie stałem się jednym z nielicznych widzów na filmwebie, który określa ten obraz jako średni. Prawda jest taka, że nie ma się za bardzo z czego tutaj śmiać. Żarty są głupie i pozbawione sensu, ale takie właśnie miały być. Forman pokazał się tutaj z bardzo dobrej strony. Nie zrobił z filmu typowej komedii, ja bym raczej ten film podszył pod dramat. Mnie nie urzekła ani historia, ani muzyka, ani nawet sam Jim Carrey. Mnie zaciekawiła sama postać Kaufmana. Oglądając „Człowieka z księżyca” co raz bardziej fascynowała mnie ta postać, która była tak indywidualna, jak żadna inna. Czasem w ogóle nie patrzyłem na ekran tylko rozmyślałem, że takich ludzi brakuje w show-biznesie. On był kimś i to trzeba mu przyznać!
Andy’ego Kaufmana może bez zawahania nazwać „Człowiekiem z księżyca”, ale film jest typowo ziemski, bez fajerwerków i wybuchających wulkanów …5/10

ocenił(a) film na 9
kAMSON

Wybacz, nie bardzo rozummiem Twoja wypowiedz. Chodzi mi dokladnie o ten moment: "Żarty są głupie i pozbawione sensu, ale takie właśnie miały być. Forman pokazał się tutaj z bardzo dobrej strony. Nie zrobił z filmu typowej komedii, ja bym raczej ten film podszył pod dramat." To jst film biograficzny?! Zartow nie wymyslil Forman, on tylko odzwierciedlil w filmie to, co Kaufman robil w prawdziwym zyciu. Wiec jakie mialy byc? Nie wiem, czego oczekiwales w takim razie od tego filmu?

ocenił(a) film na 5
kAMSON

..a czy ja gdzieś napisałem, że żarty wymyślił Forman? ..a że są głupie to inna sprawa. Milos mógł pójść jedną z wielu dróg przy tworzeniu tego obrazu ...w końcu nawet biografię można zrobić na tysiąc sposobów. Ja szczerze mówiąc sam nie wiem czego oczekiwałem, gdyż niewiele wiedziałem przed seansem o samym Kaufmanie. Chciałem obejrzeć dobre kino i to chyba jest moja odpowiedz.
pOZDRAWIAM

ocenił(a) film na 10
kAMSON

też nie jestem wielkim fanem Carrey'a. ale uważam ,że zagrał perfekcyjnie.zwłaszcza scene z elvisem (zobacz sobie oryginał na You Tube) oczywiście zgadzam się co do Tony Cliftona:)) rewelacja!! miał coś co nie pozwala oderwać od niego wzroku.A to ,że film wzudza różne emocje i uczucia u różnych ludzi to normalne:) taki też był Andy Kaufman.. oczywiście to jest wolna interpretacja z wybranymi faktami z życia Andiego zrobiona przez genialnego reżysera.i dobrze ,że to zlecenie nie wpadło do zrealizowania jakiemuś Hollywodzkiemu reżyserowi (bez urazy dla genialnych amerykańskich reż.)
Pozdrawiam..

ocenił(a) film na 9
kAMSON

to że sie komuś w tym filmie nie podobały żarty to niema sie do czego chwalić hehe Kaufman nieplanował żartów tylko po to żeby bawić i rozśmieszać ludzi, a może wcale nawet nie po to. no ale to trza sie zastanowić hehe;) ten film niby niewymaga zastanowienia, sprawia takie wrażenie, ale jednak;)
tak czy owak Andy Kaufman był fenomenalnym człowiekiem, a czemu to już sie sami zastanawiajcie bo po co wam podsuwać na tacy wszystkie znaczenia, ja poznałem życiorys Andy'ego z wielu innych źródeł i polecam też tak zrobić;)

ocenił(a) film na 10
kAMSON

na film natrafiłem przypadkiem przy wizicie w media, zdziwiło mnie wtedy że nigdy wcześniej nie słyszałem o tym filmie ani o nikim takim jak ANDY Kaufman, kupiłem i po pierwszym obejrzeniu filmu po prostu się w nim zakochałem!!!genialna rola Jima,Dannego i Nawet "Boba" hehe, po tym wszystkim trochę poszukałem na ten temat i zobaczyłem prawdziwego kaufmana, i musze przyznać że jim zagrał go tak jakby to był jego brat,oczywiście same żarty andego nie wszystkich śmieszą, ale jemu właśnie o to chodziło,on chciał bawić samego siebie.a co do piosenki Volare w wykonaniu Andego\Jima, to ukłony. Ile razy bym tego nie oglądał zawsze się śmieje. Nr1 na mojej liście najlepszych filmów z Carreyem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones