PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=887}

Człowiek z księżyca

Man on the Moon
7,2 46 499
ocen
7,2 10 1 46499
7,7 24
oceny krytyków
Człowiek z księżyca
powrót do forum filmu Człowiek z księżyca

Widzę, że na forum wrze dyskusja na temat humoru Andy'ego.
Nie był śmieszny, był chamski, żałosny, kiepskim komikiem.

Andy nie chciał być śmieszny, nie był komikiem. W filmie kilka razy główny bohater mówi, że CHCE być ARTYSTĄ. Nie jest i nie był komikiem. Pokazywał jak ludzie myślą stereotypowo, skoro ich rozśmieszał to był komikiem, a on rozśmieszał ich dlatego bo to mu pasowało do artystycznej wizji, którą cały czas tworzył.


Jego humor, występy nie miały być wciąż śmieszne, miałby być sztuką.

ocenił(a) film na 8
imjustakid

Jak dla mnie to jego występy miały być specyficzne i po części kontrowersyjne. Własnie poprzez takie wystepy główny bohater przedstawia swój indywidualny stosunek do życia, a zarazem wytyka głupotę nas samych.

ocenił(a) film na 5
imjustakid

[spoiler]
Jak dla mnie film sie powinien zakończyć po pogrzebie. Bohater obrażał wszystkich naokoło, twierdząc, że to sztuka a on jest artystą. Potem choruje, i zaczyna rozumieć że sprawiał innym tylko przykrość, a jego "sztuke" rozumieją 3-4 osoby w całym kraju, i tak na prawde bawił tylko siebie. A na łożu śmierci sam pada ofiarą wielkiego oszustwa, "cudu uzdrowienia". Mimo to bawi go to, bo całe życie go bawiły przekręty.

I to byłby dobry morał.
Po czym "zmartwychwstaje" i wciela sie ponownie w swoje alter-ego, chamskiego komika. Okazuje sie że zamiast wyciągnąć wnioski, wyciął najbardziej chamski i egoistyczny numer swoim rodzicom i bliskim. Irytujące. Film by mi sie podobał, gdyby był 10min krótszy.

ocenił(a) film na 9
Lokas

Film jest biograficzny, dziwnie gdyby się skończył niezgodnie z prawdą . Choć niektórzy myślą, że Andy żyje razem z Elviesem i 2paciem na Karaibach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones