PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=887}

Człowiek z księżyca

Man on the Moon
7,2 46 498
ocen
7,2 10 1 46498
7,7 24
oceny krytyków
Człowiek z księżyca
powrót do forum filmu Człowiek z księżyca

"Obejrzyjcie ten film jeszcze raz, tylko DOKŁADNIE
Wyjaśnienie zakończenia macie podane wprost na tacy mniej więcej w połowie
filmu (jedno zdanie oraz ta nieziemska mina Andiego/Carreya które wyjaśnia
niemal cały "dowcip" na końcu filmu, ale nie zdradzę o co chodzi żebyście
mieli lepszą zabawę podczas ponownego oglądania)"
tak napisał jeden koleś w jednym z tematów.. oglądałem film już kilka razy
i nadal nie mogę wychwycić tego momentu o którym pisze.. moja interpretacja
jest taka że Tony Clifton istniał naprawdę(tak też zawsze utrzymywal
prawdziwy Any Kaufman [wikipedia]) ale może się mylę? pomocy chciałbym
zrozumieć

ocenił(a) film na 10
oulian

Dziś oglądałem film po raz kolejny i natknąłem się na słowa Kaufmana, który mówi do Shapiro w 52 minucie: "Publiczność lubi być zaskakiwana. Mam udać swoją śmierć czy podpalić teatr?" Chyba o ten urywek chodziło.

ocenił(a) film na 10
oulian

Tony Clifton istniał tylko na prawdę wtedy gdy któryś z ekipy Andiego się w niego wcielił. i Było tak do momentu kiedy Andiemu udało się dostać pod postacią Tonego na strony gazet, dopiero wtedy Tony zaczął "żyć" nazwijmy to na prawdę, bo ktoś o nim usłyszał, napisano o nim w gazecie i ktoś widział go na występie. To tak jakby Aktor zszedł z ekranu w kinie i zaczął mieszkać pośród nas. Myślę że o taki zabieg chodziło Andiemu,po to stworzył Cliftona, by żył nawet wtedy kiedy jego już nie będzie.

ocenił(a) film na 10
Grzesiubb

zakończenie daje nadzieje. nadzieje, że być może andy kaufman gdzieś tam sobie żyje i być może nadal się z nas nabija.(chociaż wszyscy wiemy, że to tylko film:p) m.in właśnie dzięki temu ten film można oglądać co najmniej po kilka razy :-)

ocenił(a) film na 10
oulian

Powiem tak - jest to jeden z nielicznych (jeśli nie jedyny) film, przy którego końcu zapłakałem. Wzruszający, wspaniały. Nigdy nie sądziłem, że DVD wzięte przypadkowo z "super ceny" w markecie (przez wzgląd na Jima Carrey'a w obsadzie) okaże się takim dobrym filmem, a sam Carrey takim wszechstronnym aktorem. Polecam każdemu na wieczór, ale dla mnie był trochę trudny.

oulian

Podpowiedź odnosząca się do wypowiedzi Kaufmana: "Publiczność lubi być zaskakiwana. Mam udać swoją śmierć czy podpalić teatr?" i scena przed nią, gdy jego główny współpracownik ściąga z siebie przebranie Cliftona mogłaby sugerować, że po śmierci Kaufmana jego kolega grał dalej. W finale jednak podczas występu Tonego widzimy Boba na widowni. I o to właśnie w filmie chodziło, o zaskoczenie, dezorientację. To była idea przewodnia całego życia i twórczości Kaufmana. Film więc nie mógł się zakończyć tak zwyczajnie, pogrzebem, bo to nie dotyczyłoby Kaufmana :)

ocenił(a) film na 9
majkusiek

Należy zwrócić jeszcze uwagę na fakt, że brat Andy'ego - Michael też występował jako Tony Clifton.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones