PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563790}

Czas bohaterów

Age of Heroes
5,4 5 333
oceny
5,4 10 1 5333
Czas bohaterów
powrót do forum filmu Czas bohaterów

7 krasnoludków staje w szranki z 5 doborowymi niemiecki dywizjami strzelców górskich i oddziałem SS (to jest około 50 000 ludzi). Naszym dzielnym wojakom pomaga przepiękna Królewna Śnieżka o Kryptonimie Beowolf. Brytyjscy komandosi wyposażeni jedynie w plastikowe Thomsony masakrują wybiegających gęsiego pod lufy karabinów, kompletnie zdezorientowanych podstępnym atakiem, niemców. Po czym w środku ultra-wyczochranej-epickiej bitwy robią sobie przerwę, żeby uważnie przestudiować super-extra-mega-tajne pudełko. Tylko śledzie nie chciałyby zobaczyć puenty tych HEROES'ich zmagań. Power Rangers się chowają. Ta wesoła gromadka, praktycznie prawie sama wygrała wojnę.

derro

Nie wiem, czy o to chodziło, ale odpowiedź będzie serio.

Istotą działań dywersyjnych jest brak wiedzy strony dążącej do panowania nad terenem nad miejscem pobytu dywersantów (mamy to też w konfliktach asymetrycznych jak w Iraku czy Afganistanie). Stąd większość żołnierzy dozoruje potencjalne drogi poruszania się przeciwnika i nigdy nie weźmie udziału w walce. Ponadto liczebność dużych jednostek w działaniach zaczepnych (a takimi jest gonitwa po górach za grupką lepiej wyszkolonych od przeciętnego żołnierza dywersantów) nie przekłada się na tzw. bagnety, czyli liczbę żołnierzy bezpośrednio biorących udział w walce. Do tego ukształtowanie terenu i pomoc miejscowych lepiej znających teren daje przewagę.

Nie mniej film jest przeciętny...

bazant57

Komu ty to tłumaczysz...To troll.

MIR66

No tak, ale nie mogłem się powstrzymać od wymądrzania...

ocenił(a) film na 3
derro

Hehe
Zabawna recenzja.
Zastanawiałem się czy obejrzeć, ale po przeczytaniu twojej recenzji daruje sobie.
Nie lubię „głupawych” filmideł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones