PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554556}

Czas wojny

War Horse
7,1 47 973
oceny
7,1 10 1 47973
4,8 17
ocen krytyków
Czas wojny
powrót do forum filmu Czas wojny

Podobał mi się ten film, taki film na sobotni wieczór.


Jeżeli ktoś oglądając go ma chęć na kino ambitne, to oczywiście się rozczaruje. Ten film jest patetyczny, i trochę ckliwy. Taki po prostu jest i nie mozna miec do tego pretensji ,bo jest to ekranizacja familijnej ksiazki "War Horse" Tłem obrazu jest wojna, ale to nie film o wojnie tylko epicka opowiesc o przyjaźń pomiędzy nastoletnim Albertem a koniem Joeyem z I -Woja Swiatowa w tle - której 'narratorem' jest sam kon. Kon ktory przechodzi z rąl do rąk, aby odnalezc swojego właściciela...

Realizatorom filmu udało się ująć tak " emocje koni' ze widzowi zdaje sie, że na ich pyskach maluję się strach, kombinowanie "co dalej zrobić", przywiązanie, smutek, czy tez ..desperacja..

Co jeszcze jest inne- zazwyczaj filmy typowo wojenne ukazją jedna stronę obozu wojennego, (my i wróg) ludzie do ktorych się przywiazujemy , ich codzienność, to za czym tesknia, to co stracili, stają się nam blizsi i sie z nimi indentyfikujemy, tu w tym filmie Joeye przechodzi z rąk do rąk, strona frontu jest nieistotna (czy to Anglicy, Francuzi, czy Niemcy - to po prostu ludzie pośród których zawsze znajdzie sie ktos przyjazie nastawiony do koni ). Jezeli jest tu juz okrucienstwo wojny przedstawione to w tym spolecznymn wymiarze - ze ludzie ktorzy mogliby byc na codzien przyjaciolmi, znajomymi na haslo "mamy woje" musza do siebie strzelac . ( mocna ten watek zostal zaakcentowany w scenie gdy 'dwoch wojennych wrogow" probuje uratowac konia zaplatanego w kolczaste druty)..

Ale jeszcze raz: zdjecia, ten brazowo-bury klimat, efekty jak dla mnie super :)

użytkownik usunięty
cammma

Tak, efekty dobre. Wrażenie robi także scena szturmu i świszczących wokół kul... Jednak sama opowieść... Dość nudna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones