PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4794}

Czas zabijania

A Time to Kill
7,7 81 275
ocen
7,7 10 1 81275
6,4 14
ocen krytyków
Czas zabijania
powrót do forum filmu Czas zabijania

7/10

ocenił(a) film na 7

Niedługo po podpisaniu ustawy o swobodach dla czarnoskórych amerykanów córka Samuela L. Jacksona zostaje brutalnie zgwałcona i ledwo uchodzi z życiem. Sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość i w afekcie morduje jej oprawców. Traf chciał, że rzecz dzieje się w Missisipi, sędzia jest biały, ława przysięgłych jest biała, prokurator jest biały, a gdzieś w tle przewija się Ku Klux Klan. Jego adwokatem jest również białas, ale za to dobry białas.

Jakkolwiek by to nie brzmiało, lubię oglądać filmy o prześladowaniu czarnych, szczególnie te, których akcja ma miejsce we wcześniejszych czasach niż współczesne. Kolor purpury, Miejsce w sercu, Missisipi w ogniu i przy wielu innych moja ocena nie spada poniżej 7/10. Dlatego też obejrzałem Czas zabijania, bo wiedziałem, że się nie zawiodę. Interesting...

pachomir

Szkoda tylko że oryginalnie to nie biały był tym złym https://twitter.com/BostonTea84/status/1438105262771085314?s=19

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones