PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 137
ocen
6,9 10 1 80137
6,7 19
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

żadna rewelacja

użytkownik usunięty

moim zdaniem ten film jest po prostu dobry. Nie rewelacyjny, tylko dobry. Problem, jaki porusza wcale nie jest nowy, wystarczy obejrzeć "Ekspress reporterów" albo taki francuski film "Nienawiść" (swoją drogą o niebo lepszy). Jeśli chodzi o sztuczność, częściowo się z tym zgadzam - kiepsko wypada na przykład scena zapisania Tereski do szkoły.
Na mnie największe wrażenie zrobiła scena, kiedy "dorosła" Tereska wchodzi do kościoła próbując uciec, wyzwolić się od "blokersów". Dotychczas nie potrafiłem uzasadnić swojego negatywnego nastawienia do Kościoła, mimo że sama idea wydaje się słuszna. Ta scena pokazuje zmiany, jakie zachodzą w tej (ale nie tylko - szkoła) instytucji, odejście od traktowania człowieka jako istoty indywidualnej, nastawianiu się przez nie na "masową produkcję", jak McDonalds, byle więcej tego bydła obsłużyć i won.
W każdym razie, na tle kilerów, nocnych grafiti i innych polskich słonecznych hitów, ten film wypada bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 10

Odmienne zdanie, bardzo odmienne...
Borku2000, wszystko zależy od porównania, dobrego porównania. Dramatem obyczajowym polskim (co prawda krótkometrażowym) jest też "Męska sprawa". Jeżeli obejrzałbyś go, to jestem pewien, iż film oceniłbyś przynajmniej celująco. Nie można tej produkcji porównywać do wysokobudżetowych filmów światowych, to byloby nieuczciwe. Sztuczność... Reżyserowi chodziło o to, aby wyglądało realistycznie (dlatego w głównych rolach nie zatrudnił profesjonalistów, tylko zwykłe dziewczyny). Moim zdaniem udało mu to się świetnie ! Scena zapisania do szkoły wygląda normalnie. Zauważ, że Tereska ma być na początku delikatna, przestraszona (aby później jej metamorfoza była rażąca), to jej się udało osiągnąć. Jej matka przejmuje inicjatywę, mówi za nią. W moim życiu bardzo często tak się zdarzało... Dlatego mam kolejne porównanie, tym razem naturalności. Ogólnie mówiąc zgadzam się tylko z Twoim końcowym stwierdzeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones