PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30859}
7,4 28 159
ocen
7,4 10 1 28159
6,6 10
ocen krytyków
Delicatessen
powrót do forum filmu Delicatessen

8.9/10...

ocenił(a) film na 9

W "Delicatessen" nie chodzi o dobrą zabawę, tak myślę. Chodzi o to, by widza zarwać czymś innym - pozwolić oderwać mu się od codzienności i wejść w przedziwny świat "Delikatesów". Surrealizm i duszna scenografia alarmują już o samego początku. Sam pomysł na fabułę dość czerpiący z innych produkcji, ale to chyba było celowe. Zrobiono pastisz tych filmów, przedstawiono je w krzywym zwierciadle, narzucając im własną otoczkę, charakterystyczność.

Strona techniczna jest znakomita. Muzyka czasem potrafi mieć "kąśnięcie", zdjęcia prezentują się błyskotliwie, scenografia zainscenizowana wręcz niepowtarzalnie. Aktorstwo bardzo dobre - najbardziej przypadła mi do gustu rola Dominique Pinona. Scenariusz i reżyseria - z pewnością niebanalne.

Fabuła jest niby standardowa, niby niestandardowa. Przez cały film przewija się komizm, czarny humor, ta cała "dziwność", a nawet i prawdziwa makabra. Taka wybuchowa mieszanka nie może być banałem.

Polecam, chociaż do wystawienia maksymalnej oceny czegoś zabrakło.


ocenił(a) film na 8
martns

bardzo podobnie odebrałem ten film - a mówiąc krótko, polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones