PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002307}

Deus

4,4 65
ocen
4,4 10 1 65

Deus
powrót do forum filmu Deus

Na orbicie Marsa ni stąd, ni zowąd pojawia się kula. Oczywiście, wysyłamy statek do jej zbadania. Sześcioosobowa załoga wybudza się z hibernacji i zaczyna sondować dziwny obiekt. Kula wysyła im zapętloną wiadomość: "Deus". To jest punkt wyjścia.

Z dobrych rzeczy, to wspominam chyba zainteresowanie w pierwszych minutach filmu oraz samo wyjaśnienie natury kosmicznej kuli.

Reszta, niestety nudzi. Z sześciu osób na statku z połowa jest tylko tłem. Druga połowa to w większości oklepane już schematy. Widać inspirację takimi tytułami jak "Kula", "Solaris" czy "Event Horizon", ale wykonanie leży. Dialogi, nie przekonują, postaci płaskie, generalnie ani reżyseria nie zachwyca, ani scenariusz nie zwala z nóg. Wątek Boga potraktowany trochę "na odczep się".


Podsumowując, film nie jest kompletnie zły, ale jeśli ktoś nie jest wyposzczony gatunkowo, to może sobie odpuścić. Ogólnie "Deus" to festiwal zapożyczeń z innych, lepiej zrealizowanych klasyków sci-fi. Lepiej wrócić do nich.

ocenił(a) film na 3
azmalion

Dokładnie takie same przemyślenia mam po obejrzeniu tego filmu. Praktycznie brak tutaj oryginalnych pomysłów - zwykła masówka.

Wypadałoby też skorygować datę premiery na 2022.

Przy okazji, widziałem, że skomentowałeś równie trafnie film "Vesper". Od razu widać, że potrafisz docenić dobry, ciekawy pomysł. Z filmów mało znanych (a moim zdaniem wartych uwagi) chciałbym Ci polecić kilka (klimat postapokaliptyczny/sci fi):

- The Colony 2013,
- The Last Days on Mars 2013,
- The Girl with All the Gifts 2016,
- Extinction 2015

Oraz kilka innych:
- Cold Skin 2017,
- Jungle 2017

Jeśli masz coś mało znanego, a wartego obejrzenia to byłbym wdzięczny za propozycję.

ocenił(a) film na 3
Andurion

Dzięki za odpowiedź i przede wszystkim za polecone tytuły. To głównie po to (poza katalogowaniem już obejrzanych filmów) mam konto na filmwebie.


The Colony (2013) widziałem 9 lat temu. Praktycznie nie pamiętam tego dzieła.

The Last Days on Mars (2013) odhaczyłem niedawno, oceniłem 6/10 i dalej mam pozytywne wspomnienia. Sensowni bohaterowie za którymi chętnie się podąża. Fabuła może nie przeciera nowych szlaków, ale za to zrealizowana naprawdę sprawnie. Gdyby poziom zalet tego filmu występował w większości nowych, mniej znanych produkcji, to kino by na tym raczej zyskało.

The Girl with All the Gifts (2016) to pozycja, która mnie ominęła, a po opisie wnoszę, że będzie ciekawie.

Extinction (2015) również muszę nadrobić.

Cold Skin (2017) to dla mnie punkt obowiązkowy.

Jungle (2017) obejrzałem dawno temu i widzę, że nie bardzo się z nim polubiłem. Jeśli chodzi o klimaty związane z Amazonią, to dobrze wspominam The Lost City of Z (2016).


Spojrzałem w Twój profil i widzę, że też masz sci-fi jako jeden z częściej ocenianych gatunków, więc nie będę się ograniczał w ramach tego gatunku. Zakładam, że nie wszystkie tytuły spełnią Twoje oczekiwania, ale, przynajmniej moim zdaniem, w każdym z nich jest nutka czegoś dobrego, ciekawego, niekoniecznie zawsze niesztampowego. Pierwsze 4 tytuły są, w mojej ocenie, zwyczajnie dobre i poleciłbym je każdemu. Pozostałe pozycje mają w sobie czasem więcej, czasem mniej iskry, ale w ramach gatunku są co najmniej w porządku:

- Dual (2022) - klonowanie
- I Am Mother (2019) - kameralnie w bunkrze/bazie
- Aniara (2018) - statek pokoleniowy
- DeepStar Six (1989) - podwodna baza (gdybyś jakimś cudem nie znał tego tytułu)

- Rubikon (2022) - dylematy na statku kosmicznym
- Underwater (2020) - podwodna baza
- The Vast of Night (2019) - mariaż kina nowej przygody z "Z archiwum X"
- Code 8 (2019) - supermoce vs robopolicja
- Freaks (2018) - kameralnie o muntantach a'la X-men
- Durante la tormenta (2018) - zabawy z czasem
- The Machine (2013) - budowa androida
- 400 Days (2015) - podziemny bunkier
- One Point O (2004) - tajemnica w bloku


Skoro dotarłeś do filmu Deus, to zakładam, że lubisz ten gatunek, ale niestety jest to znajomość przeważnie obfitująca w trudne momenty. Nie wiem jak na tym portalu wygląda sytuacja z podawaniem linków do zewnętrznych stron, ale ja filmów science-fiction obecnie szukam na polskiej stronie alienhive. Można tam przelatywać po ostatnich latach, znaleźć spis premier na dany rok wraz z krótkim opisem każdej z nich. Z czystym sumieniem polecam tę witrynę.

Jeśli Ty masz jakieś sensowne źródło mniej popularnych premier science-fiction, ewentualnie horrorów, to chętnie skorzystam.

ocenił(a) film na 3
azmalion

Cześć, ogromnie Ci dziękuję za tę treściwą i wyczerpującą wypowiedź.

Z poleconych tytułów kojarzę dwa poniższe:

Freaks (2018) zachęcił mnie obsadą (rolę ojca gra Emile Hirsch - bardzo go cenię, to świetny aktor), a po obejrzeniu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony - fabuła, realizacja na bardzo wysokim poziomie.

Underwater (2020) również mam odhaczony, choć niewiele pamiętam.

Pozostałych (co mnie raduje) nie miałem okazji obejrzeć. Tak więc w najbliższej przyszłości mam nadzieję trochę nadrobić - dzięki za polecenie.

Jeśli chodzi o preferencje filmowe to stawiam na oryginalność, nieszablonowość, dobrze przemyślaną fabułę (w miarę możliwości bez błędów logicznych). Nie potrafię określić ulubionego gatunku, ponieważ (jak u większość ludzi) zależne jest to od ówczesnego samopoczucia/humoru/nastroju.

Do poleconych już filmów dorzucam:

The Domestics (2018)

Dzięki również za podanie swojego źródła - ja korzystam z nieoficjalnych kanałów, bo tylko na tych można znaleźć godne uwagi filmy (również z krótkimi opisami) - bez tej całej otoczki reklamowej (jeśli jesteś zainteresowany alternatywnym źródłem to mogę się podzielić, ale nie publicznie - mail/priv).

ocenił(a) film na 3
Andurion

W końcu sobie przypomniałem, że jakiś czas temu udało mi się obejrzeć filmy, które poleciłeś:
- The Girl with All the Gifts (2016)
- Extinction (2015)
- Cold Skin (2017)
- The Domestics (2018)

Ogólnie mówiąć, może nie były wielkopomne dzieła, ale zdecydowanie nadrobiły oryginalnością, ewentualnie interesującą realizacją bardziej sztampowych sekwencji. Naprawdę, jestem usatysfakcjonowany tymi seansami.

Z chęcią dowiem się skąd czerpiesz informacje o tych mniej znanych tytułach. Nie bardzo wiem na jakiej zasadzie działają na tym portalu wiadomości prywatne, ale mój mail jest dostępny z poziomu profilu użytkownika.

Do napisania!

ocenił(a) film na 3
Andurion

W końcu sobie przypomniałem, że jakiś czas temu udało mi się obejrzeć filmy, które poleciłeś:
- The Girl with All the Gifts (2016)
- Extinction (2015)
- Cold Skin (2017)
- The Domestics (2018)

Ogólnie mówiąć, może nie były wielkopomne dzieła, ale zdecydowanie nadrobiły oryginalnością, ewentualnie interesującą realizacją bardziej sztampowych sekwencji. Naprawdę, jestem usatysfakcjonowany tymi seansami.

Z chęcią dowiem się skąd czerpiesz informacje o tych mniej znanych tytułach. Nie bardzo wiem na jakiej zasadzie działają na tym portalu wiadomości prywatne, ale mój mail jest dostępny z poziomu profilu użytkownika.

Do napisania!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones