PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482800}
4,9 31 425
ocen
4,9 10 1 31425
3,8 5
ocen krytyków
Diabelska plansza Ouija
powrót do forum filmu Diabelska plansza Ouija

Świetny film !

ocenił(a) film na 10

Najbardziej mi się podobał zwrot akcji :D
Zauważył ktoś ściągnięcie muzyki z Martwego zła i tematu dziewczynki medium z Egzorcyzmów
Dorothy Mills ? :)

ocenił(a) film na 4
Marcy_May

ja nie zauwazylam . Porownywanie do Dorothy Mills to profanacja

ocenił(a) film na 3
Marcy_May

jaki zwrot akcji?

ocenił(a) film na 10
Lilith_Flame

Najpierw matka przedstawiona w złym świetle, dręczycielka córek, a potem matka próbująca powstrzymać zło i złe córki :)

ocenił(a) film na 3
Marcy_May

Marcy_May... właśnie zaspoilerowałaś caluteńki film każdemu, kto go jeszcze nie widział, a chce sobie przed seansem poczytać o plusach i munusach filmu i ocenić, czy ma na niego ochotę. Moje gratulacje :)

A co do mojego pytania...
Cóż... taki wielki zwrot akcji to nie był. Szczególnie, że cała ta sprawa z matką i córką była naciągana od samego początku. W chwili, w której słychać sprawozdanie żyjącej siostry zaczyna się to ku temu skłaniać i można samemu to wywnioskować. Chyba za dużo naoglądałam się tego typu filmów...

ocenił(a) film na 5
Lilith_Flame

Hej, ktoś kto przed oglądnięciem wbija na komentarze powinien sam sobie zasadzić mentalnego kopa a nie narzekać na kogoś, że mu zaspoilerował. Tym bardziej jeżeli temat wyraźnie pokazuje, że ktoś ten film już widział.

ocenił(a) film na 5
Marcy_May

Serio uważasz ten film za ARCYDZIEŁO? 10/10... Ja dałam 5 i mam wyrzuty sumienia, że za dużo. Tak, wiem, że są gusta i guściki, ale... No serio? Jest wiele lepszych filmów, a to jest przeciętniak dla gimnazjalistów, żeby zabić wieczorną stypę pierwszym lepszym horrorem i żeby nażreć się popcornu. Internat 9/10? Zabójczy wirus 9/10? Mamy dokładnie odwrotne gusta. Horror powinien być krwawy i choć trochę trzymający w napięciu, by był coś wart. Osobiście uważam, że Dead silence był dużo lepszy niż te wszystkie horrory, które obejrzałaś razem wzięte. Polecam obejrzeć trochę więcej horrorów, a dopiero później jakiekolwiek opinie wyrażać. Nawiązałaś do Martwego zła. Widziałaś starsze wersje, czy ostatni remake? Muzyka muzyką, ale właśnie remake martwego zła jest zajebisty. I można go nazwać horrorem.

ocenił(a) film na 3
Jekyllia

zgadzam się. No może nie do końca dla mnie horror musi być krwawy, ale zdecydowanie musi być klimat i napięcie. Remake Martwego zła... także uważam, że jest świetny. Postawili bardziej na hooror bez elementów komedii.
Ja na początku dałam 4 temu filmowi. Ale zaraz poprawiłam, jak dotarło do mnie, że praktycznie cały film przesiedziałam kompletnie niezainteresowana. Nie było nic, co przykułoby mój umysł do monitora z zapytaniem: co dalej?

ocenił(a) film na 3
Lilith_Flame

Się zgadzam w całej rozciągłości.
Może poza tą krwią.
Aczkolwiek jak dla mnie musi być jakiś creepy stworek/demon/duch/cukinia :D
Dlatego np PA dla mnie jest słabe, bo nic z rogami mi nie wyskakuje :<

ocenił(a) film na 3
Lilith_Flame

Się zgadzam w całej rozciągłości.
Może poza tą krwią.
Aczkolwiek jak dla mnie musi być jakiś creepy stworek/demon/duch/cukinia :D
Dlatego np PA dla mnie jest słabe, bo nic z rogami mi nie wyskakuje :<

ocenił(a) film na 3
Daroo_3

Myślę, że jak film potrafi budować napięcie i klimat, to nawet ta cukinia może wydać się interesująca ;)

ocenił(a) film na 3
Lilith_Flame

Dokładnie ;)

ocenił(a) film na 2
Jekyllia

O ile co do tego filmu zdecydowanie się zgodzę, to przykro się słucha peany nad równie miernym remake'iem martwego zła

ocenił(a) film na 3
Dealric

Mi tam martwe zło przypadło do gustu. Przykro mi, że Tobie przykro, no ale takie życie ;) nie musimy mieć tego samego zdania na temat każdego filmu :)

ocenił(a) film na 3
Lilith_Flame

Co nie zmienia też faktu, że oryginał jest majstersztykiem... A przynajmniej dla mnie :)

ocenił(a) film na 2
Lilith_Flame

Chociaż to mnie cieszy :)

ocenił(a) film na 10
Jekyllia

Akurat horrory oglądam już namiętnie od wielu lat, więc nikt mnie nie ma prawa pouczać na jakiej zasadzie mam je oceniać. Film dla mnie powinno się oceniać nie według kategorii horror/komedia itp, ale w kategorii sztuki.
Śmiertelna cisza świetnym horrorem ? No ja już się lalek nie boję, nie wiem jak ty...
Co do Martwego zła, widziałam i remake i pierwotną wersję. Film jest świetny i niepowtarzalny, fakt, obejrzałam go już kilka razy, nadal wciąga. Ale to, że nawiązałam do ściągnięcia muzyki, nie oznacza, że porównuję filmy,,,

ocenił(a) film na 4
Marcy_May

bredzisz kobieto...obecnie poza Obecnością nie ma dobrych horrorów - większość chowa się przed klasykami lat 80-90 już nie wspominając o "rimejkach" czy "sikłelo-prikłelach" które w większości są nieporozumieniem...ale cóż o gustach się nie dyskutuje - mimo wszystko 10 dla tego filmu to spora przesada...SPORA wręcz...

ocenił(a) film na 5
Marcy_May

Nie powiedziałam, że się boję lalek, bo jeszcze horroru nie było, który by mnie przestraszył. Za dużo ich obejrzałam, bym mogła się bać. Ale idąc twoim tokiem myślenia to ja się boję lalek a ty gry planszowej z alfabetem. No to brnąc w to dalej... Bardziej przerażające jest klasyczne Jumanji ;D

ocenił(a) film na 3
Marcy_May

Własnie o to chodzi. Jako sam horror - muzyka, granie na ludzkich emocjach - czyli tu wyskoczy duch, tam wyskoczy duch, u co zaskrzeczy, i człowiek się boi - było tutaj więcej strasznych kawałków niż w Annabelle.
Własnie jako FILM w pełnym brzmieniu tego słowa, ta produkcja jest kiepska.
A tak kiepskiego aktorstwa dawno nie widziałam.

Jekyllia

Krwawy horror to żenada i można się na nim tylko porzygać. Horrory o duchach to najlepsze co może być. Duch z tego filmu straszył mnie bardzo mocno.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Krwawy horror to podgatunek (np slasher lub gore) i ma nie tyle co straszyć co szokować i przyprawiać o mdłości.

Daroo_3

Wiem o tym i denerwuje mnie, że takie filmy w ogóle powstają. Ja horror oglądam tylko po to żeby się przestraszyć a nie żeby wymiotować z obrzydzenia.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

idź sobie potrolluj na innym filmie. W tym już mi się nudzi, jak czytam, co piszesz.

Lilith_Flame

Tylko, że ja wcale nie trolluję. Taki mam po prostu gust. Mnie byle duch przyprawia praktycznie o zawał. Nie ma to nic wspólnego z trollowaniem.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

No widzisz, Tobie wystarczy duch, a inni potrzebują wyrywania żył i przypalania powiek.
Nie mówię że to lubie. Osobiście tez preferuje typowe horrory.
Właśnie się zabieram za Annabell, mam nadzieję, że bedzie klimatycznie i strasznie :)

Daroo_3

Ja na Annabelle na kilku scenach krzyczałem ze strachu, ale w zdecydowanej większości ludzie piszą, że to słaby horror.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Za dwie godziny Ci powiem czy na mnie zrobił wrażenie :)
Ja pare razy krzyknąłem na Insidious :D

Daroo_3

Podejrzewam, że jak Diabelska plansza ci się nie spodobała to Annabelle również nie.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Ha! Totalnie dwa róźne filmy.
Ouija to typowy film o nastolatkach dla nastolatków, a Annabelle była zajefajna!

Daroo_3

Ja lada chwila skończę 32 lata i nie uważam, że Diabelska plansza Ouija to film dla nastolatków.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Ja miałem takie wrażenie :P
Annabelle była o wiele ambitniejsza i lepiej zrobiona, a tablica... tak jakby na odwal.
Zaraz się zabieram za Jessabelle, podobno też zacne.

Daroo_3

No Klątwa Jessabelle też mi się podobała coś w stylu Klucza do koszmaru.

ocenił(a) film na 3
Marcy_May

To było akurat przewidywalne. :D
Mnie się najbardziej podobało, jak wspaniała blondi wróciła by pomóc swojej przyjaciółce w walce z Gollumem :-)

ocenił(a) film na 3
Marcy_May

Ten film był nudny i przewidywalny do bólu... Zero oryginalności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones