PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629797}

Dla ciebie wszystko

The Best of Me
7,3 79 351
ocen
7,3 10 1 79351
3,3 3
oceny krytyków
Dla ciebie wszystko
powrót do forum filmu Dla ciebie wszystko

Są tu jacyś fan jago książek? Moim zdaniem facet stosuje te same sztuczki.
W wielu jego książkach to wygląda to tak: jest ona i on, poznają się, zakochują w sobie mimo przeciwności losu, często sprzeciwu przyjaciół i rodziny i mimo różnic jakie są między nimi (on bogaty ona biedna albo odwrotnie).
Bohaterowie są ze sobą potem się rozstają, potem do siebie wracają. No i oczywiście nie można zapomnieć o częstym motywie śmierci w książkach Sparksa, albo ginie on, albo ona albo oboje, albo ktoś z bliskiego otoczenia pary. Wszystko po to, żeby panie czytające książkę ryczały ze smutku i wzruszenia.
Jego historie są bardzo podobne i pełne tych samych motywów.

bartu1986

Mam podobne odczucia. Tylko... hm, wiesz pewnie o tym, że literaturę można podzielić w bardzo dużym uproszczeniu na tę ambitną i tzw. "niskich lotów", a więc produkcji masowej czy też popularną, jak kto woli nazywać. Sparks zdecydowanie należy do drugiej kategorii i milionom kobiet nie przeszkadza to, że historyjki są podobne, że opierają się na tym samym "szkielecie". Ważne, że jest wątek miłosny, dobrze też, żeby głównym bohaterom przydarzyła się jakaś tragedia, jakieś przeszkody stojące im na drodze do szczęśliwego życia. Na to liczą czytelniczki. Generalnie KASA, KASA, KASA. Duuuuuża kasa. A ponieważ "te same sztuczki" się sprawdzają i nikt się nie skarży, to czemu nie?


Zabawne, że jeszcze zanim weszłam na stronę filmu, już wiedziałam (a przynajmniej przypuszczałam), że jest to adaptacja bądź ekranizacja powieści Sparksa. Wystarczyło spojrzeć na dwie rzeczy - ckliwy tytuł i plakat.

kadziuchna

PS. Chociaż jego powiastki są dobre jako odmóżdżacze, ale mimo wszystko nic nie wnoszą do życia (w każdym razie nie do mojego).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones