PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752725}
7,7 172 621
ocen
7,7 10 1 172621
7,0 36
ocen krytyków
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
powrót do forum filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Nie pamiętam już kiedy jakiś film zrobił na mnie takie wrażenie! Pomysł bardzo fajny, aktorzy dobrzy (pierwszy raz zobaczyłam Smutniak i dziwię się, że tak mało się o niej słyszy). Końcówka wgl. mnie zwaliła z nóg (ale to też trochę dlatego, że początkowo jej nie zrozumiałam i dopiero jeden wpis na fw mnie na nią doprowadził). Niby taka prosta (no bo pokazywała co by było gdyby do gry by nie doszło), ale właśnie to jest jej duży plus.
Film jednak smutny. Do komedii bym tego nie zaliczyła choć było kilka zabawnych momentów, Daje do myślenia.
Są tylko 2 rzeczy, do których bym się przyczepiła:
1. Rozmowa Rocco z córką (rozumiem, że dał jej te prezerwatywy, ale no jakoś nie pasuje mi to, że córka dzwoniła do ojca i radziła się go w sprawach seksu. Wiem, że są różne stosunki między rodzicami, a dziećmi, jedni mnie rozmawiają na dane tematy, drudzy więcej, no ale... dla mnie lekko naciągane)
2. Rozmowa Carlotty z tym facetem przez internet. To już dla mnie było za dużo. Trochę za dużo tego, że każdy z każdym. Dosłownie wycięłabym ten jeden szczegół.

ocenił(a) film na 10
kala260

Mi z kolei bardzo spodobała się rozmowa ojca z córką przez telefon. Gdy w rodzinie matka ciągle krzyczy na córkę, kontroluje, przeszukuje osobiste rzeczy, chce zabrać ostatni skrawek prywatnosci, bo np. zapomniała jak jest dojrzewać i przechodzić przez niełatwy okres buntu, to postawa ojca, który jest jak przyjaciel - nie krytykuje, tylko przewiduje i stara się ją "zabezpieczyć", to jej reakcja mnie nie dziwi. Ma dużo lepsze relacje z ojcem i szczerze mówiąc wyruszyła mnie ta scena i oczy mi się spociły, bo ... chciałbym być takim ojcem jak on. Jeśli myślisz, że upilnujesz dorastającą córkę, to się mylisz, za to jeśli okażesz się przyjacielem i podejdzesz jak do dorosłego człowieka ze zrozumieniem, to masz szansę i na pewno będziesz lepszym powiernikiem dla tajemnicy. Cytując córkę " Sam wiesz jaka ona jest. .. trzeba mieć do niej tonę cierpliwości "

polx

Rozumiem Twoje podejście.
Może dlatego mnie ta sytuacja zdziwiła i trochę nie pasowała, gdyż ja sama nie potrafię sobie wyobrazić siebie rozmawiającej ze swoim ojcem na takie tematy. No ale moi rodzice są zupełnie inni niż Rocco i Eva, no więc nie ma co porównywać ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones