PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462795}
7,7 2 194
oceny
7,7 10 1 2194
Don 2
powrót do forum filmu Don 2

Don 2 był o dziwo lepszy od jedynki. Wątek Vijaya był dość nudny, a on sam trudny do zniesienia. W drugiej części Don jest jeszcze bardziej przebiegły i uroczy. Zawsze wolałam SRK w rolach psychopatów i morderców. Moim ulubionym jest " Anjaam". Chciałabym aby w 3 cz. skończyli z wątkiem Romy. Cały czas mam nadzieję, że Don ją zabije, bo ta wzajemna fascynacja nie bardzo mi się podoba. Przecież Don zabił brata Romy i jego narzeczoną! Jeśli w trójce scenarzyści spróbują zrobić z nich parę...

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Nareszcie ktoś kto podziela moją opinię o wątku Romy. Moim zdaniem już w 2giej części była ona niepotrzebna, a scena w której Don każe jej siebie zabić to już trochę komicznie wyszła. Ja bardziej widzę Dona w roli takiego zimnego drania, który zadaje się z dziewczynami jak Anita czy Ayesha, a nie Romą. To do niego nie pasuje. Mam cichą nadzieję, że Roma zniknie w 3 części, ich kolejne spotkanie to byłaby już przesada. Mogli ją uśmiercić w 2giej części od tej kuli którą dostała... Ech :/

Maddie_filmweb

Prawda? Bez Romy mogliby wkleić jakąś nową postać kobiety, najlepiej równie przebiegłą i bezwzględną ja Don- jego rywalkę w interesach, ale nie ulegającą jego urokowi. To dodałoby smaczku filmowi. Ale podejrzewam, że w Indiach taki numer nie przejdzie, jeszcze jakaś kobieta wzięłaby pomysł z filmu, jak ci złodzieje z " Dhoom "...: ))

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Dokładnie. Don podoba mi się w parze z Anitą i Ayeshą, jak już napisałam. Może one nie są tak złe jak on, ale jakby nie było w jakimś wymiarze są to jego partnerki w interesach ;) Słyszałam, że w 3ciej częsci Ayesha ma być główną postacią kobiecą która go zdradzi i wystąpi przeciwko niemu, ale póki co to pewnie plotki. Nie mniej jednak chciałabym żeby pojawiła się jakaś babka, która nie jest Romą w kolejnej części już bym jej nie zniosła. Już sam fakt, że ona kocha faceta który zabił jej brata i szwagierkę mnie przeraża :P

Maddie_filmweb

W Indiach to może normalne, że mordują Ci bliskich, a Ty i tak kochasz mordercę ; ) Choć trzeba przyznać, że nietrudno zakochać się w Donie. Jest taki zabójczo uroczy...Przypomina to fascynację Hannibalem Lecterem.
Ale najlepszy numer wycięli z Hrithikiem. Byłam zachwycona, że udało im się go namówić.

ocenił(a) film na 8
kazaam18

W moim odczuciu Priyanka nie pasuje do roli Romy, anie nie potrafi jej należycie zagrać więc może dlatego nie przepadam za tą postacią.

Maddie_filmweb

Oczywiście, że aktorka z niej marna. Po prostu ładnie się prezentuje na ekranie. Ale zastanawiałam się, która z indyjskich aktorek mogłaby zagrać równorzędną partnerkę dla Dona i... ? Słowo daję, jakoś żadna ze znanych mi nie pasowała.

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Ja mam tylko nadzieję, że Priyanki nie będzie w kolejnej części. Faktycznie, raczej żadna aktorka Bolly nie nadawała by się do takiej roli, ale to nie musi być przecież postaci kobiecej. Wystarczy Don ;) Ewentualnie dla męskiej części widowni, jego kolejna dziewczyna-partnerka ;) Myślę, że domniemana afera romansowa Priyanki i Shah Rukha przyczyni się do nie obsadzania jej w części 3 :P

Maddie_filmweb

Gauri wyrwałaby jej chyba wszystkie włosy z głowy, gdyby reżyser np. zażyczył sobie pocałunku w kolejnej odsłonie filmu, a ona by w niej grała.: ))
Nie jestem natomiast pewna czy sam Don by wystarczył. Mnie nie. Potrzebuję dla niego soczystego antagonisty. Oczywiście najlepiej kobiety. Pięknej, inteligentnej i przebiegłej. Ze znanych nikt nie przychodzi mi do głowy, ale może znalazłaby się jakaś utalentowana debiutantka...

ocenił(a) film na 8
kazaam18

No właśnie tutaj jest problem, że jeśli miałaby to zagrać jakaś marniutka aktorka to jednak wolałabym samego Dona :P W najgorszym wypadku w roli antagonisty mógłby wystąpić mężczyzna. Fajnie byłoby jak tym drugim nie była osoba dobra (tak jak teraz Roma), ale równie zła jak Don :)

Maddie_filmweb

Konkurencja w interesach, prawda? Bezustanna rywalizacja, próby eliminacji przeciwnika, wojny gangów...eh...

ocenił(a) film na 8
Maddie_filmweb

A ja mam wrażenie że właśnie na Priyankę czekają.. i będą chcieli zrobić mocniejszy, nowocześniejszy film który doda jej kopa do kariery na zachodzie.. Obstawiam że "Don 3" ruszy kiedy będzie wiadomo co z tym jej serialem (ma duże szanse na cancela, niestety..)

Maddie_filmweb

Wydaje mi się,że SRK tak zadużył się w Priyance,że zmuszony do zerwania obraził się i bez ukochanej nie nakręci 3 części i już.

Maddie_filmweb

Zastanawiam się,czy Shahrukh w ogóle zechce nakręcić Dona 3 bez ukochanej Priyanki Chopry!Czyżby zemsta Shahruka za rozwalenie ich prywatnego związku?Nie ma Priyanki-nie ma Dona3!

kazaam18

ojej, no podzielam zdanie was wszystkich, wprawdzie Dona 2 jeszcze nie obejrzałam, ale mam zamiar, Priyanka już w pierwszej części się znudziła, mam nadzieję, że ją zabiją, miałam też nadzieję, że w 2 to się stanie, ale jak wynika z waszych odpowiedzi, Roma jeszcze w 2 jest, a w 3 chętnie zobaczyła bym Deepikę, oglądałam z jej udziałem kilka filmów i myślę, że świetnie dałaby sobie radę, jest piękna, wysoka, ma długie nogi i jest seksowna - pasowałaby do Dona :)

Hairaan

Tak, ale nie zniosłabym jej jako kolejnej dziewczyny Dona. A mam poważne wątpliwości, czy nadawałaby się na konkurentkę Dona. Zresztą nie tylko ona, ale żadna ze znanych mi aktorek indyjskich
A dwójkę Dona obejrzyj koniecznie. Jest naprawdę dobra...

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Może jakaś zdolna debiutantka by się nadała? Priyanka jest okropnie sztuczna, i z wyglądu i w sposobie gry. Można by też wrzucić postać męską, konkurencję Dona, coś jak np. Vivek w Krrish 3 (on by się nawet świetnie nadał). Jacqueline może by sobie poradziła, Bipasha średnio, Larę widzę jako Ayeshę raczej, może Chitrangda, średnio na jeża Vidya. Może Sunny Leone, albo Esha Gupta.

Maddie_filmweb

Stawiałabym raczej na nową twarz, bo te, które widziałam, wydają mi się całkiem nieodpowiednie. A może powinna to być aktorka angielska lub amerykańska? Czy ktoś w końcu powiedział, że musi to być koniecznie Hinduska?

kazaam18

tak zrobię, jeżeli tylko znajdę torrenta :)

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Aj tam a ja bym chciała aby oni byli razem :)

MrsVampire

Zapewne lubisz happy end. Ja niekoniecznie. Nie wyobrażam sobie, by Roma wdała się w romans z mordercą brata! Już lepiej niech go zabije...

ocenił(a) film na 8
kazaam18

matko mozna dac czlowiekowi szanse. Bog kazał przebaczac.

MrsVampire

Czy nie podchodzisz do filmu zbyt serio? :)) Jasne, że mogliby być razem, ale dla mnie byłoby to całkowicie pozbawione logiki.

ocenił(a) film na 8
kazaam18

nie hehe ja po prostu uwielbiam Happy Endy;p

MrsVampire

Ja boję się, że nie będzie happy endu. Jednak tak samo jak poprzednicy sądzę, że połączenie Romy z Donem byłoby tragedią.

ocenił(a) film na 8
kazaam18

ja uważam że Roma jest potrzebna i powinna być z Donem i kiedy 3 czesc?

MrsVampire

Na pewno nieprędko, a może wcale. SRK nie pali się do roli po raz trzeci, a Farhan więcej gra niż reżyseruje, więc chyba nic z tego. Jedyna nadzieja w fanach. Gdzieś przeczytałam, że na Twitterze założyli stronę We Want Don 3, czy coś w tym guście i namawiają twórców i Sharukha do kontynuacji...

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Aha, no ja mam nadzieje że SRK znów zagra w 3 części i powstanie . Bo musi się jakoś tak zakończyć dobrze,

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Dziwne, bo to naprawdę bardzo dobra seria jest. Tak jak nie za bardzo lubię te indyjskie filmy, tak to przypomina mi klimatem "Mission Impossible". Spokojnie możnaby jeszcze nie jedną, ale kilka części nakrecić.

ocenił(a) film na 8
kazaam18

czemu się tak uczepiliście Priyanki ? ja uważam ze powinna być w 3 części . :) czekam na wątek Romy i Dona od dawna :D

ocenił(a) film na 8
kazaam18

Po co w takim razie robić 3ą część jeśli ma być pozbawiona wątku głównego?

ocenił(a) film na 8
Rozgdz

Dla mnie wątkiem głównym nie jest Roma i Don tylko DON :) To jest jedyny film bolly, od którego nie oczekuję, a nawet nie chcę happy endu. Już mi się przejadły te słodkie sceny w każdym filmie. Niech w końcu pokażą złą i bezwzględną postać w 100%. Chcemy mordu i krwi w trzeciej części, a nie "i żyli długo i szczęśliwie". Niech on ją zabije (Romę) albo ona jego, tylko błagam niech on nie robi z siebie "cioty" i nie pozwala jej się znowu "zabić" :)

ocenił(a) film na 8
Maddie_filmweb

Ok, to jest to co lubisz, rozumiem to. Ale zestawiając pierwszą i drugą część to jednak wątkiem głównym jest relacja Dona i Romy. Don ma fiksację na punkcie Romy - jest to widoczne w wielu punktach, w drugą stronę - to samo. Widać to bardzo mocno w drugiej części gdzie kulminacja wątku kryminalnego schodzi na dalszy plan przyćmiona przez kulminację relacji tej pary. Ja tego nie wymyślałem, tak to pokazali :) Po to jest ta cała scena

użytkownik usunięty
Rozgdz

To nie jest prawdziwy Don bo go zabili.
A niby wydaje sie ze prawdziwy.

ocenił(a) film na 7
kazaam18

A ja trzymam kciuki za sensowny powrót Vardhaana. W pierwszej części był jakby nie patrzeć groźnym przestępcą, godnym rywalem Dona i twórcą intrygi, będącej punktem wyjścia dla całej fabuły (!) Druga część zrobiła z niego groteskowego nieudacznika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones