PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 678
ocen
7,7 10 1 209678
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Może jakaś inna książka psychologiczna także byłaby pomocna w odszyfrowaniu tego filmu. Dla kogoś, kto przeczytał Obłęd, czyli np. mnie, film jest niesamowity! Chyba jeden z najlepszych filmów jakie powstały. Proszę mi wybaczyć to odważne sformułowanie, ale tak jest.

10/10, brawo.
Czekam na 2 część. Oby zrobiono równie głęboki, piękny i tajemniczy film, nie próbując się przypochlebić nikomu.

Weiser_Dawidek

Druga część? Według mnie nie powinna powstać. Można nakręcić inny film, ale nie od tytułem "Donnie Darko 2" - byłaby to czysta profanacja.
Nigdy nie powstanie tak dobry film jak ten. Ciesze się, że mogłem kiedyś go w ogóle obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
jalop

druga część nosić ma tytuł Darko i opowiada o siostrze Donni'ego. Donnie Darko 2 rzeczwiście zakrawałoby na kpinę i pastisz. Twórcy są jednak ambitni i nie idą za tendencją Rocky'ego czy Rambo :)

na filmwebie 2 część jest pod postacią "Darko" - sprawdź. może troszkę kobiecej psychiki ;) coś jak porównanie Lotu nad kukułczym gniazdem i Przerwanej lekcji muzyki - taka analogia przychodzi mi do głowy. Na pewno obejrzę kontynuację.

(Donni'ego nie ma w filmie,akcja dzieje się po jego śmierci aby nie spojler-ować :) - więc możemy z powagą oczekiwać kolejnej części)

ocenił(a) film na 9
Weiser_Dawidek

Jeśli kochacie Donniego to nie spodziewajcie się czegoś wybitnego po S. Darko... Za reżyserkę zabrał się facet od dowodów zbrodni i nie sądzę żeby dorównał geniuszowi Richarda Kelly'ego... to on stworzył Donniego i gdyby widział konieczność stworzenia drugiej części pewnie by to zrobił...

Donnie Darko powinien pozostać nienaruszony, bo to czyste arcydzieło (u mnie 10/10)
Ale S. Darko ogladnę, choć nie spodziewam się fajerwerków :/

Weiser_Dawidek

czy oni w końcu zdecydowali się puścić Donniego w tv, że tyle nowych tematów się pojawiło.?

Weiser_Dawidek

Jeżeli chodzi o Obłęd to czyjego autorstwa Ci chodzi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones