PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 678
ocen
7,7 10 1 209678
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Starałem się zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Może
reżyser mógłby na to odpowiedzieć o ile miał sprecyzowaną
formułę a nie ogólny zarys. W dyskusji o filmie znalazłem co
najmniej kilkanaście różnych wyjaśnień (większość bardzo
logicznych) jednak odnoszę wrażenie, że to nie zupełnie o to
chodzi. Możliwe, że wyjaśnienie nie istnieje.
Film na pewno interesujący i wart obejrzenia, ale nie dla każdego.

ocenił(a) film na 10
CES7

Czy to jest powodem niezbyt wysokiej oceny?

ocenił(a) film na 6
edi_nie_oglada_filmow

Nie mogę zachwycać się czymś, czego niezupełnie rozumiem i nie w pełni do mnie przemawia. Uważam, że dałem obiektywną ocenę, ponieważ (jak już wspomniałem) film jest interesujący, a nie kompletne dno. Dlatego nie dałem 1 ani 2 (zresztą rzadko daję takie oceny filmom - może kilku horrorom i niskobudżetowej fantastyce).
Dla mnie inne filmy są lepsze, ciekawsze, refleksyjne czy też zabawne zasługujące na wyższą ocenę niż Donnie Darko. Z kolei komuś innemu moje typy wydadzą się nieporozumieniem. I ja to rozumiem. Są różne gusta, takie jest życie.

ocenił(a) film na 10
CES7

refleksyjne - czy brak zrozumienia nie może być katalizatorem poszukiwań, zostawać w głowie, skłaniać do myślenia itd?
Nie chodzi o kłócenie się o ocenę. Bardziej rozmowę o sposobie odbierania filmu (tak widzę ten portal, a zwłaszcza dzielenie się komentarzami). Ostatnim filmem obejrzanym na komputerze przeze mnie był Mistrz - film równie niejednoznaczny. Był on dużo prostszy w odbiorze, ale zostawiał wiele kwestii do przemyślenia samemu, nie udzielał odpowiedzi.
Jak sam zauważasz - może nie ma idealnego wyjaśnienia i to nie musi być powód żeby uznać, że filmu się nie zrozumiało :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
edi_nie_oglada_filmow

Gdbym mógł,kliknąłbym Lubię to!

ocenił(a) film na 10
burn1878

Dziękuję za pozytywny odbiór, jak będziesz chciał coś dodać Michale nie krępuj się ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones