PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11731}

Dowcip

Wit
7,8 8 492
oceny
7,8 10 1 8492
9,0 7
ocen krytyków
Dowcip
powrót do forum filmu Dowcip

Szczerze mówiąc to nic w tym filmie ciekawego nie widziałem (nawet nie chciało mi się doczekać końca). Jednym zdaniem mówiąc... flaki w oleju. Może nie kumam filmów tego typu, dlatego to tylko moja skromna opinia i dla osób nie lubiących ciągnących się bez akcji filmów, to zdecydowanie odradzam jego oglądanie. Strata czasu.
Pzdr. :o)

ocenił(a) film na 10
Qiui

Strata czasu to ostatnia rzecz jaką bym powiedziała o tym filmie. Ja gorąco go polecam - jeden z moich uubionych. Rozumiem i szanuję to, że może już sama tematyka Tobie nie odpowiada, ale nie zgodzę się, że film jest nudny i brak mu akcji. To nie jest film sensacyjny, ale fabuła niesamowicie wciąga. Temat jest ciężki, jeśli ktoś w kinie szuka tylko rozrywki (co w sumie nie jest zarzutem) to nie dziwię się takiej opinii. Ten film to takie studium umierania niezwykle prawdziwe i sugestywne. Daje dużo do myślenia. Reżyser bezpardonowo przedstawia samotność człowieka - tą rzeczywistą i tą w obliczu śmierci i bólu, która towarzyszy każdemu, niezależnie od ilości posiadanych przyjaciół i rodziny. Pokazuje też upokorzenie, walkę o ludzką godność.Świetna rola Emmy Thompson.

Polly_81

Rozumiem, że nie każdy przetrawi ten film, bo to rzecz niezwykle ciężka, ale stratą czasu nie można go nazywać.
Dla mnie "Dowcip" to było bardzo emocjonujące i zarazem męczące doznanie. Na tym polega wielkość każdego filmu - sposobie w jaki działa na widza. Nie ma tu żadnego zmiłuj - prosta, dobitnie realistycznie przedstawiona opowieść.

Polly_81

Kurde lepiej i delikatniej bym tego nie wyjaśnił 100% racji :)

ocenił(a) film na 10
Qiui

Pomyśl o tym filmie jak o zagadce, grze intelektalnej.

ocenił(a) film na 7
Qiui

Nie pomyślałeś że może dlatego tak odebrałeś ten film, bo dla współczesnego człowieka umieranie jest nieatrakcyjnie nudne, bolesne i odpychająco niefotogeniczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones