PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=286424}

Droga do Guantanamo

The Road to Guantánamo
6,9 4 913
ocen
6,9 10 1 4913
6,2 5
ocen krytyków
Droga do Guantanamo
powrót do forum filmu Droga do Guantanamo

Szlachetność jest ślepa

"Droga do Guantanamo" to szlachetny film o okrutnych i absurdalnych konsekwencjach bliskowschodniej interwencji Amerykanów po 11 września. Tyle że podlany propagandowym sosem: nie drąży - choć mógłby, a nawet powinien - tych kwestii, które nie pasują do założonej tezy

Cały tekst:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,3893681.html

pink_power

bardzo dowcipny artykuł najbardziej rozbawił mnie ten tekst
"Winterbottom i Whitecross rozstrzygają sprawę inaczej - cytują informację, że tylko 10 więźniom z bazy na Kubie postawiono zarzuty przed sądem. Czyż to nie sugestia, że reszcie niczego nie udowodniono? Ja nie jestem tego pewien, ale autorzy filmu chyba nie mieliby nic przeciwko temu, żebyśmy tak myśleli."
...ale autor artykułu chyba nie miałby nic przeciwko temu, żebyśmy tak myśleli... ...że autor widać zyje w świecie "cywilizowanym" (w odpowiedni sposób) czyli takim w którym nie trzeba udowodnić winy aby osądzić, w którym żołnież cywilizowanego kraju moze przetrzymywac i torturować ludzi (łamiąc prawa człowieka), o ile robi się to poza terytorum tego "cywilizowanego" kraju,
to mi przypomniało zachowanie kolejnego autora z innego serwisu który wręcz z oburzeniem wypowiadał się o zakazie wypowiadania słowa "dżihad" przy muzłumaninie,
to wszystko świadczy o prostactwie, jeżeli grupka (lub grupa) ludzi na literke 'A' z innego alfabetu niż nasz, zrobi coś złego, to należy uznawać cały obcy alfabet za zły nie rozrużniając w nim liter

Voty

Hmm, doprawdy nie spodziewałem się niczego więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones