Film

2019 1 godz. 52 min.
6,4 11 104
oceny społeczności
6,4 10 1 11104
12 423
chce zobaczyć
{"rate":3.75,"count":4}
Były żołnierz Holt zostaje opiekunem cyrkowego słonia. Z biegiem czasu jego dzieci odkrywają niesamowite zdolności Dumbo.
Dumbo
Zwiastun nr 2 (polski)
Dumbo
Zwiastun nr 1 (polski)
Dumbo
Spot nr 7 (polski)
Dumbo - Zwiastun Nr 2 (polski) Dumbo - Zwiastun Nr 2 (polski)
Hot Shots 10 komentarzy
Pogromcy duchów, "Dumbo" od Burtona i nowa dziewczyna Bonda

"Dumbo" to aktorska adaptacja ukochanej przez widzów animacji Disneya. Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku (Danny DeVito) zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera (Colin Farrell) do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z"Dumbo" to aktorska adaptacja ukochanej przez widzów animacji Disneya. Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku (Danny DeVito) zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera (Colin Farrell) do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Kiedy jednak okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk zaczyna odnosić niezwykłe sukcesy. Bohaterowie na swojej drodze spotykają rzutkiego przedsiębiorcę V.A. Vandevere'a (Michael Keaton), który chce uczynić słonia główną atrakcją niesamowitego parku rozrywki o nazwie Dreamland. Dumbo odnosi tam spektakularne sukcesy, występując u boku zjawiskowej mistrzyni akrobacji, Colette Marchant (Eva Green). Sielanka trwa do czasu, kiedy Holt odkrywa, że pod magiczną powłoką Dreamlandu kryją się mroczne sekrety.

boxoffice
$114 766 307 w USA
$238 518 314 poza USA
budżet
$170 000 000
dystrybucja
Disney
studio
Walt Disney Pictures (przedstawia) / MPC / Tim Burton Productions
inne tytuły
Disney's Dumbo Singapur
Więcej...
Will Smith, Tom Hanks i Chris Pine odrzucili role w filmie.
Film był kręcony w Cardington i Iver (Anglia, Wielka Brytania).
Film był kręcony od lipca do listopada 2017 roku.
Leć, Dumbo
WMcF100 ocenił(a) film  na 
Animacja "Dumbo" z 1941 r. do dzisiaj jest uważana za jeden z największych skarbów Disneya. Piękna opowieść mówiąca o tym, że inny wcale nie oznacza gorszy, na zawsze ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 70%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.