PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31335}

Dyktator

The Great Dictator
8,0 37 727
ocen
8,0 10 1 37727
8,5 27
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

Jako, że na prezentację maturalną wybrałem temat : "Totalitaryzm w literaturze, filmie i malarstwie. Przeanalizuj sposoby jego przedstawiania w wybranych tekstach kultury.", i "Dyktatora" użyję w mojej prezentacji, to czy ktoś wie gdzie można znaleźć "opracowanie" do tego filmu ? Do "Triumfu Woli" znalazłem takie : http://histmag.org/Ideologia-zamknieta-w-kadrze.-Triumf-woli-Leni-Riefenstahl-39 59 . Chodzi mi o to aby nie była to tylko recenzja.
Z góry dziękuje za pomoc

ocenił(a) film na 8
silent_bob94

Nie wiem czy to aktualne, ale w końcu matury jeszcze nie było, to może pomogę. Tak się składa, że miałam dokładnie ten sam temat i też wybrałam "Dyktatora" jako jeden z filmów. W całej prezentacji miałam 3 książki, 2 obrazy i 2 filmy, więc nie streszczałam ani nie recenzowałam filmu. O "Dyktatorze" miałam w sumie kilka zdań, skupiłam się na sposobie ujęcia zjawiska totalitaryzmu w tym filmie i porównaniu z tym, jak zostało to przedstawione w pozostałych dziełach i czym kierowali się autorzy. W literaturze przedmiotu w ogóle nie zawarłam żadnego opracowania akurat "Dyktatora", bo nie było takiej potrzeby. Mam jeszcze notatki pisane ręcznie, z których się przygotowywałam, jest tam w sumie o wiele więcej niż było mi potrzebne w prezentacji. Pamiętam, że spisywałam fragmenty różnych opracowań, recenzji, to co wygrzebałam w internecie. Jakbyś miał jakieś pytania, albo chciał te notatki, to mogę zeskanować i przesłać, pisz pw.

mergrey

hej, stary temat, ale szukając przydatnych informacji do mojej prezentacji natrafiłem na niego. mergrey mogłabyś mi napisać co wybrałaś do bibliografii ? Mam podobny temat: Przedstaw i porównaj obraz systemów totalitarnych w wybranych tekstach kultury. Wziąłem Rok 1984, Inny Świat, Medaliony i V jak Vendetta.

ocenił(a) film na 8
artur0156

"Pańśtwo" Platona, "Folwark zwierzęcy" Orwella i "Nowy wspaniały świat" Huxleya - to z literatury. A z filmów jeszcze "Metropolis".

mergrey

mergrey czy mogłabyś napisać jake obrazy wybrałaś ? niestety nie mogę napisać na pw :/

ocenił(a) film na 8
redpopekk

"Rozstrzelanie surrealistyczne" Wróblewskiego i "Podaj cegłę" Kobzdeja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones