PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181221}

Dzielny Despero

The Tale of Despereaux
6,1 6 411
ocen
6,1 10 1 6411
5,0 4
oceny krytyków
Dzielny Despero
powrót do forum filmu Dzielny Despero

Książka mimo tego że fantastyczna była pełna symboliki i alegorii, coś w rodzaju małego księcia. Można z niej dużo mądrych wniosków i sentencji wyciągnąć.. mam nadzieję że film nie będzie oparty i wyłącznie na fabule ale ukaże również to drugie dno..

ocenił(a) film na 6
Esmeralda

Zgadzam się w 100% ;))
<Was też denerwuje jak musicie dopisywać jakieś bzdury, bo post jest "za krótki??>

ocenił(a) film na 6
Esmeralda

Chociaż... W "Serii Niefortunnych Zdarzeń" tej symboliki było więcej, a co zrobili? Dorobili własną historię!

_Sophie_

Książka jest przepiękna i w subtelny sposób pouczająca, czarująca i trochę smutna, czyli taka jak życie ludzkie. A przedatwienie "podążania za marzeniami" nie jest (jak to się ostatnio często w książkach zdarza) oklepane.
Dokładnie - ksiażka w stylu Małego Księcia

Jeśli chodzi o film to nie nastawiam się na coś niesamowitego...
W ogóle nie wiele jest filmów robionych na podstawie ksiażki które by ją prawdziwie oddawały. (np. ostatnio zupełnie zawiodłam się Koraliną)

-> Princess_Sophie
mnie nie denerwuje dopisywanie jakiś bzdur, bo post jest "za krótki" GDYŻ jest na to inny sposób ;) po prostu zamiast "coś" pisać, wciskasz ile tam trzeba razy spacje

Esmeralda

Mnie teżź urzekła książka - przeczytałam ją w kilka godzin. Stuprocentowa baśń, wzuszająca, pełna humoru, tchnąca optymizmem i nadzieją.

ocenił(a) film na 7
delicateblonde

Filmowa wersja wypadłą gorzej (jak zwykle), ale i tak warto oglądnąć, trochę bawi, trochę wzrusza, trochę poucza. Ładna animacja przyciąga wzrok. Jak dla mnie osobiście to nawet 9/10, ale biorąc pod uwagę, że takie filmy animowane są skierowane do młodej widowni muszę obniżyć na 7/10, za bardzo wielowątkowa historia, słabo utożsamiamy się z głównym bohaterem itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones