PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 802
oceny
7,0 10 1 27802
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

SPOILER SPOILER SPOILER

. . Jestem zła, ze Ruth zmarła. Tak zła. Bo wolałabym, żeby przeżyła i ją torturowano tak samo jak ona to robiła !
To był tylko film. Tylko półtoragodzinny film i oglądając go jako WIDZ czułam strach i przerażenie, więc tymbardziej nie moge sobie wyobraźić tej całej tragedii, która rozegrała się w latach 60.

Film mocny, a mnie najbardziej przeraziła przemoc psychiczna. Wiem, że to co działo się w piwnicy (przypalanie, bicie itd) było straszne, ale pamiętacie jak mówiła, że Meg to sz**ata, ku***a, że takie jak ona nie mają do niczego prawa? Jak ją upokarzała w piwnicy, że zasługuje na to co ją spotkało, że nie zasługuje na to by być piękna, pożądana, aż w końcu wyrysowała jej ten okropny napis na brzuchu? Właśnie dlatego jestem wściekła, że Ruth zmarła. Bo śmierć to najprostsze rozwiązanie, dla niej najlepsze. A przecież zasługiwała na najgorsze, czyli takie same piekło jakie zgotowała Meg.

moje ocena: 8/10 (dobrze nakręcony, dobrze wpasowany w tamte czasy- scenografia, stroje itd, ale brakowalo mi na samym początku wyjaśnienia dlaczego Meg i Susan się znalazły w domu Ruth. Wiem- rodzice zmarli, bo wyszło to w trakcie filmu, ale brakowało tam właśnie krótkiej inscenizacji w jaki sposob dziewczyny znalazły się właśnie u Ruth.

ocenił(a) film na 7
givemeonereason

Zgadzam sie w 100%. Dodam jeszcze, ze w filmie brakowalo mi napiecia zwiazanego z wizyta policjanta. Gdy Ruth powiedziala, ze dziewczynki poszly na zakupy, policjant powinien wyrazic chec poczekania na nie az wroca, wtedy Ruth musialaby cos kombinowac. No bo skoro dostal powiadomienie o znecaniu sie nad dziewczyna to raczej chcialby z nia porozmawiac. Lub inne rozwiazanie, przyjsc np. na drugi dzien z wizyta i gdyby znowu czekal w dzrwiach na Ruth moglby sie czegos domyslac. Ogolnie gdyby w filmie bylo pokazane zainteresowanie policjanta ta sprawa w takim sposob jak opisuje, to dalbym 8/10, a tak jest mocne 7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones