PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 794
oceny
7,0 10 1 27794
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

Oglądałem dużo filmów o których ludzie pisali że są "ciężkie" brutalne, krwawe, etc. "Nieodwracalne", "Piła", "Hostel", "Sadysta", itd. Faktycznie te filmy były krwawe, a wiadomo że teraz jest taki modny trend na ten bardziej krwawy. Nie uznajcie mnie za dziwaka ale żaden z tych filmów specjalnie mnie nie ruszył. Obrzydził, to jedyne co mogę powiedzieć o nich.

"The Girl Next Door" jest filmem zupełnie innym. Jeszcze NIGDY żaden film nie zrobił na mnie takiego wrażenia. I nie chodzi mi tutaj o doznania artystyczne, czy może głęboką refleksje. Nie ten film po po prostu mnie wzburzył. Nie wiem czy ktoś potrafi tutaj (oglądając film pierwszy raz) dostrzec grę aktorów, doszukać się błędów reżysera, czy nieprawdpodobnych zdarzeń. Ja nie mogłem. Gdzieś tak od 20 minuty w mojej głowie pojawiła się złość...i taka pozostała do końca.

Tak film jest rewelacyjny. Dlaczego ? Bo po obejrzeniu człowiek myśli o tym co widział. Myśli i zastanawia się czy takie coś jest możliwe, co on zrobiłby na miejscu bohatera, i jak to jest możliwe że takie rzeczy są możliwe na świecie ?

Polecam, ale zastrzegam żeby nastawić się na 90 minut ciężkiego filmu. Zupełnie nie w stylu tego co widzieliście wcześniej.

ocenił(a) film na 9
grzefu

Całkowicie się zgadzam! Również nie doszukałem sie błędów ale trudno w takim filmie ich się doszukiwać, złość również u mnie wystąpiła i trwała do końca filmu.

ocenił(a) film na 5
SSJ_4

Film faktycznie poruszający. Zwłaszcza biorąc pod uwage okrucieństwo osob, ktore patrzyly na cierpienia dziewczy (bo sama Ruth mogła byc chora psychicznie). Film jednak byl chwilami nielogiczny- jeśli chłopiec chciał pomoć dziewczynie, nie mógł patrzec na to co sie dzieje, to czemu do diaska nie powiedzial o tym rodzicom. Gadka w barze z tatuskiem i przemowa do spiacej matki to bylo, hm, dziwne.

grzefu

a teraz wyobraźcie sobie, że to historia prawdziwa...........

grzefu

Zgadzam sie w pelni. Ogladalem naprawde mnostwo filmow, ale zaden nie zrobil na mnie takiego MOCNEGO wrazenia jak The girl next door. Jest to bez watpienia BARDZO MOCNY film, ktory polecam wszystkim lubiacym naprawde dobre kino.

grzefu

Zgadzam się....myślałem że wysadzę ściankę działową w mieszkaniu - aż mnie nosiło!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones