PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5347}
7,3 45 574
oceny
7,3 10 1 45574
7,9 26
ocen krytyków
Ed Wood
powrót do forum filmu Ed Wood

Na pewno mój ulubiony.
Świetnie, bezbłędnie, idealnie niemal zrobiona biografia (choć nie ściśle wierna faktom) "najgorszego reżysera na świecie".
Genialny Depp, genialny Martin Landau, bardzo dobry film.

8+/10

ocenił(a) film na 7
addam23

Film moim zdaniem ma swoje wady i zalety. Jestem świeżo po skończonym seansie. Dla mnie nieco przydługi, miałam nawet chęć go przewijać w pewnych momentach. Z 'Ed Wooda' mogła by być nawet zabawna komedia i brakowało mi właśnie większej ilości humoru, a nie tylko pokręconych postaci. Burton w tym wykonaniu dla mnie nie pokazał pełni swych zdolności, był to raczej osobisty hołd złożony zdeterminowanemu reżyserowi, upartemu w swych artystycznych przekonaniach, do którego Burton niewątpliwie czuje nić sympatii. Temu filmowi daleko chociażby do klimatycznych obrazów Burtona- kolorowych, czy mrocznych, bądź takich i takich jednocześnie: 'Edwarda Nożycorękiego' i 'Sleepy Hollow'...
Aktorzy palce lizać, punkty się należą, jednak jednocześnie mam w zwyczaju za nudę obcinać gwiazdki więc w mojej osobistej ocenie film ma 7/10 [zastanawiałam się nad 6, no ale Johnny i Murray mnie przekonali;]

ocenił(a) film na 8
LasVegasParano

Szczerze mówiąc nie chciał bym, żeby z tego wyszła komedia. Humoru dla mnie jest idealna ilość. Przecież twórczość Wooda sama w sobie jest śmieszna i pożałowania godna. Humoru więc nawet odrobinkę mniej dla mnie mogło by być.

Mnie film nawet przez moment nie nudził (dla przykładu - Jeźdźca bez głowy przewijałem, a na Planecie Małp zasnąłem)


Poza tym - nie lubię raczej twórczości Burtona.

Oto moje oceny jego filmów:

Sok z żuka - 5
Batman - 5
Powrót batmana - 4
Edward Nożycoręki - 6
Marsjanie atakują - 1
Jeździec bez głowy - 4
Planeta małp - 3

Poza Ed Wood podobał mi się jedynie "Duża ryba" - 8+

ocenił(a) film na 9
addam23

Film rewelacyjnie poprawia humor :D Jest świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones