PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34540}
3,8 143
oceny
3,8 10 1 143
Empire
powrót do forum filmu Empire

i zdecydowanie mój ulubieniec wśród filmów Andyego. Ciągle widzimy to samo ujęcie,niewyraźne bo zdjęcia były robione w nocy,trwa to 8 godzin,a w nas aż grzmi od emocji ! Brak podkładu muzycznego to idealny pomysł,dzięki temu w pełni mogłem się skupić na samym obrazie. Życie latało mi przed oczami,oczu nie mogłem oderwać od ekranu,a i przemyślałem i rozwiązałem pare spraw. A najlepsze jest to,że ta cała notka bynajmniej nie jest ironią !

użytkownik usunięty

mała korekta,zdjęcia są niewyraźne bo Andy włączył na "nagrywanie nocne" już o 6 wieczorem,co rozmazało obraz i mamy to co mamy.
a i jeszcze moge zdradzić czemu go nakręcił.
"Dla mnie Empire state building,to uosobienie piękna,jest jak wielki,poteżny wzwód z mnóstwem zaplających się od góry do dołu światełek" XD

Trzeci raz już obejrzałeś?

użytkownik usunięty
_Garret_Reza_

człowieku,ja to oglądam codziennie przed zaśnięciem.

Z tego rodzaju ekstremalnych dzieł, poza oczywiście "Czarnym kwadratem na białym tle" Malewicza, najciekawszym dla mnie jest "Tacet 4' 33" " Johna Cage'a. Nie "słuchałem" nigdy tego utworu, ale opowiadał mi kolega, że w trakcie jego "wykonania" miał wspaniałe przemyślenia, wizje, gonitwy myśli - oraz podjął jakąś bardzo ważną decyzję życiową.
Takie rzeczy to chyba coś znacznie więcej niż technika relaksacyjna (straszna jest ta nasza metoda "oswajania" metafizyki przez słowo/nazwanie!).

jak45

Rozumiem, że Twój kolega nie mówił poważnie

maciekges

Zupełnie serio. Ja wiele pomysłów, decyzji, przemyśleń miałem w, powiedzmy, łazience. Przymusowa przerwa w zwykłej aktywności życiowej, sytuacja kontemplacyjna, sprzyjają koncentracji i wyobraźni.

jak45

Ja zrozumiałem, że 4'33 miało na niego jakiś dziwny wpływ.

maciekges

Chyba nieporozumienie - ten utwór, wykonywany tylko przez uznanych pianistów (inni boją się ośmieszenia), to trwająca tytułowe 4'33'' kompletna CISZA! Pianista zasiada do instrumentu i siedzi; potem kłania się i zbiera oklaski...

jak45

Wiem "słuchałem" tego. Tylko źle zrozumiałem wypowiedź Twojego znajomego. Myślałem, że po włączeniu utworu doznał jakiś dziwnych wrażeń.

maciekges

Jeśli współczesny człowiek posiedzi przymusowo w ciszy kilka minut, to nawet myśli samobójcze może mieć!

jak45

Ach medytacja. Bez zagłuszaczy, odwracaczy uwagi. Tylko Ty i Twoje wnętrze!

Bionic

Nie ironizuj. Coraz mniej mamy czasu na refleksję, introspekcję - często mniej żyjemy, niż "coś nas żyje".

jak45

Skąd pomysł, że to ironia? Poczułam zrozumienie tematu i zachwyciłam się, że mam tak samo...

Bionic

OK

ocenił(a) film na 1

Przy tym filmie, "Sleep", "Kiss" czy "Eat" to prawdziwe kino akcji ;) Po cichu liczyłam na to, że chociaż gołąb przeleci i przysłoni na chwilę widok albo będzie awaria prądu w budynku - niestety...

użytkownik usunięty

buahahhahaha padlam XD

gdzie mogę zobaczyć całość?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones