PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483528}

Enen

6,7 13 654
oceny
6,7 10 1 13654
4,9 8
ocen krytyków
Enen
powrót do forum filmu Enen

z kreceniem filmow.. bo to juz sie robi zalosne;/

tix666

Takie tematy są jeszcze bardziej żałosne.

A polskie kino jest dobre, tylko może trafiasz na złe tytuły...

tix666

Dramaty i obyczaje polskim twórcom nawet czasem wychodzą. Jak dla mnie to powinni definitywnie skończyć kręcić komedie... Bo jak coś komuś od lat nie wychodzi...

ocenił(a) film na 7
Pinokio1983

Nie zgadzam się całkowicie. Ostatnio kręcone komedie może nie są wysokich lotów, ale niekiedy śmieszą. Kilka lat wstecz też mieliśmy dobre komedie (patrz np "Kariera Nikosia Dyzmy", "Poranek kojota"). Cofnijmy się jeszcze wcześniej - "Seksmisja", "Kingsajs", "Vabank". Wymień mi chociaż kilka dobrych(!), zagranicznych komedii ostatnich lat i przede wszystkim podaj w jakim kraju takie komedie się kręci. Porównanie polskiego kina i amerykańskiego nie jest żadnym porównaniem.

Elmo_Krk

Komedie i komediodramaty są świetne, np jeszcze "Nic śmiesznego", "Dzień
świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Kiler", "Kiler-ów 2-óch", "Vinci",
"Wesele", "Pogoda na jutro", "Chłopaki nie płaczą", "Ryś", "Zróbmy sobie
wnuka", "Hi-way", ...

Problemem jest fakt, że te wszystkie filmy powstały, poza dwoma wyjątkami
powstały, do 2004 roku, w którym to wyszło "Nigdy w życiu", dość dobrze
sobie poradziło i nagle producenci wpadli na pomysł, że Polacy chcą komedii
romantycznych i to one są problemem. Wszystko by pewnie wróciło do normy -
poziom wyżej wymienionych filmów, jednak tak być nie może w chwili gdy na
komedie romantyczne wciąż chodzi tłum ludu, kim jest ten tępy widz?

ocenił(a) film na 7
Sub_Zero

nie dziwię sie czemu tak jest, że powstają tylko komedie romantyczne, zauważyc mozna ile ludzi na nie idzie do kina, a ile na filmy bardziej wybitne. Enen jets najlepszym przykladem po pierwszym weekendzie nawet nie w pierwszej 10 polskiego box officu. Więc nie warto robic filmów wybitnych ,bo one nawet nie moga się zwrócić, bo mało kto idzie na nie do kina. A na komedie , milion widzów to już norma praktycznie.

tix666

Cicho rasisto!Może niech zabiorą środki masowego przekazu idiotom bo chyba wy jesteście zbyt walnięci w mózg by w ogóle rozumieć co takim się dzieje.
Filmu dzieciaku nie widziałeś a już robisz kontrowersje,ale to tylko ty przy tym źle bo wychodzisz bo inni maja to gdzieś

tix666

sam skończ z pisaniem głupich postów bo jesteś żałosny...:]

tokeler

i kto to mówi :|

tix666

Specjalnie na pana prośbę przestaję kręcić filmy

Krzystof Zanussi

Ps. Namówiłem również Andrzeja Wajdę

WDK

Tak namówił mnie. Kończę z tym, Twój post otworzył mi oczy. Dziekuje

Andrzej W.

ocenił(a) film na 4
GOLONEK

Żart opowiedziany drugi raz w tym samym temacie nie jest zabawny.

GOLONEK

Dorzucam się do postulatów kolegów. Kończę z aktorstwem od jutra zaczynam na posadzie w warzywniaku.

Krzysztof M.

tix666

a niby dlaczego?... zwłaszcza że filmy w których pojawia sie szyc naprawde trzymaja poziom... ;) to dobry aktor i nadzieja mysle niejednej polskiej produkcji... mimika gestykulacjha i sposób gry... dawno nie widziałem by ktos tak oddawał uczucia na ekranie.. a co do tego filmu to nie wiem.. bo nie widziałem.. ty tez nie krytykuj czegos co ma premiere 9 września czy coś koło tego.. chyba że jestes jednym z tych zasranych jasnowidzów :P co oceniaja film przed obejrzeniem..

A swoja droga uwazasz.. że np taki Dzień Świra i wiele innych jak POwód by życ, wszyscy jesteśmy chrystusami, że zycie ma sens... to sa wg Ciebie durne filmy które nalezy jakoś odżałowac ż epowstały i nigdy wiecej takich?.. haha ignorant.. no pewnie jak ktos sie wychował na.. mapetach i Yyyyyyrku :P to nie bed ekomentował ;)... pozdro i przerzuc sie na jakże oryginalne horrory japońskie :D możesz tam sie skupić na porównywaniu długości włosów straszacych kobiet bez twarzy... skoro nie potrafisz docenic polskiego gatunku (nie cąłego) weź sie za coś łatwiejszego :D

(oczywiscie nie bronie polskich komedii romantyczbych których wysyp mamy... i sa tendencyjne, podone z happyendem i przewidiywalne... ale lekkie i smieszne.. a takie jest ząłożenie.. w USA tez takie robia wiec sory.. nie lubisz to nie ogladaj..)

bestia666azazyl

Ale kolego, ten film miał wczoraj premierę. Wczoraj czyli wtedy kiedy Ty napisałeś swojego posta. Ja go jeszcze nie widziałem ale pójdę na niego o 15. Wytłumacz mi proszę po co stawiasz po dwie lub trzy kropki w środku zdania? Z tego co ja pamiętam ze szkoły zdania zaczyna się wielką literą, kończy kropką a gdy są złożone to rozdziela przecinkiem. Zaiste wyjątkowa formę prezentujesz tutaj.

Meloelo

tu na forum nie obowiazuje mnie jezyk oficjalny a kropki... jak nie wiesz co oznaczają to ja Cie juz nie bede uczył skoro w szkole um sie nie udało :D.. pozdro dla Ciebie i tego Twojego "zaiste"... mociumpanie :P

ocenił(a) film na 10
tix666

Osobiście uważam że nie byłeś na filmie...lub go nie zrozumiałeś. Jest to lepszy polski film jaki widziałem... Scenariusz b. dobry, reżyseria również, gra aktorska jak dla mnie WYSOKO(tylko gra M. Walach pozostawia troche do życzenia, jest ona dla mnie aktorką serialową i zawsze gra tak samo...)i nawet dźwięk jest dobry...co w polskim filmie jest ewenementem...

Tyle ja... pozdrawiam i polecam...
ps. Byłem na filmie 6.9.2009 Kino ARS Krk

michalkondek

Ja jestem filmem zainteresowana. Na pewno go obejrzę. Zwiastun mnie zaciekawił. Czasami Polacy kręcą dobre filmy!!

ocenił(a) film na 6
tix666

UWAGA MOGĄ BYĆ SPOJLERY

Film bardzo dobry, ale zakończenie tragiczne. Niby mamy niedopowiedzenie i koniec jest otwarty, ale przez takie zakończenie, całośc nijak nie trzyma się kupy. Ani niczego nie wyjaśnia, ani nie podsumowuje. Jest kompletnie nielogiczne, niespójne i całkowicie nierealne (biorąc pod uwagę chocby nastawienie żony Kostka do Pawła- nagle ni z gruchy, ni z pietruchy gra dla niego koncert??!! dopiero co chciała niemal rozwodu z jego powodu).
Największym niedopowiedzeniem jednak był ten gest ręką na samym początku filmu. Dowiadujemy się, że to gest charakterystyczny gest dla ojca Kostka. I co z tego wynika? Ano kurde nic. Miałem nadzieję, że wszystko jakoś logicznie połączy się ze śmiercią ojca Kostka, a tu dupa.

Miałem wrażenie jakby skończyła im się kasa w trakcie kręcenia i nagle trzeba było wszystko uciąć, albo jakby reżyser zgubił przedostatnią stronę scenariusza...

Oprócz zakończenia- scenariusz ok, a największy plus za grę Szyca, Wolfa i Stroińskiego i za muzykę.

ocenił(a) film na 8
Captain_America

Może chcą zrobić drugą część?:P Ja byłam dzisiaj, bardzo mi się podobał. W
pewnym momencie naprawdę się wkręciłam. Miałam iść na Bękarty wojny, ale
pomyliłam seanse i trafiłam na Enen. Nie żałuje, chyba teraz będę częściej
chodziła na polskie filmy. Szyc mnie bardzo pozytywnie zaskoczył..

ocenił(a) film na 7
Captain_America

To chyba najlepszy opis recenzja całego filmu:-)w pełni się zgadzam, pozdrawiam autora

tix666

Założyciel tematu chyba nie widział Komornika i wielu innych wspaniałych naszych Polskich filmów!

Rorschach_

tix666 czy właśnie wyżej wymienionego Komornika , pręgi, Edi tez uważasz za beznadziejne filmy które lepiej by nie powstały ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones