PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839407}
6,4 69 585
ocen
6,4 10 1 69585
5,8 17
ocen krytyków
Enola Holmes
powrót do forum filmu Enola Holmes

Netflix... i znowu mamy walenie widza po głowie łopatologiczną poprawnością polityczną.
Główna bohaterka Enola Holms ma irytujący zwyczaj gadania do samej siebie, jej matka jest zresztą wariatką, brat Sherlock Holms to niemota, a drugi brat Mycroft szkoda gadać. Mamy też czarną feministkę dżudoczkę oraz młodego lorda, który kocha roślinność, chce reform i dlatego postanawia uciec do Londynu, no i oczywiście jest też wredna uwsteczniona baba z pensji dla dziewcząt. A tak generalnie to jest komedia dla młodzieży czy film dla dorosłych, a może komedio-dramat dla pięciolatków? Zastanawia mnie kto jest targetem dla tego filmu?
Podsumowując: przerysowane postacie z cukierkowatym feminizmem w tle i mało interesującą fabułą. Taki pseudo feministyczny bełkot podczepiony pod ruch sufrażystek, obrażający feministki, którym zawdzięczam prawo do głosowania.

ocenił(a) film na 3
Wilczyca_9

Całkowicie się zgadzam, dodałabym jeszcze traktowanie widza jak amebę, bo nie wystarczy że zły brat głównej bohaterki na każdym kroku, daje do zrozumienia, że według niego kobiety trzeba trzymać krótko. Trzeba było tym nam dowalić chamsko i prosto w ryj. Musiał on wziąć do ręki książkę, głośno przeczytać "F E M I N I Z M?" co to za złe głupoty, nonsens, szkodliwe ojojoj jak to ja bardzo tego nie popieram. No tak bo podkreślanie tego na każdym kroku by przecież nie wystarczyło.
Do tego jeszcze tysięczny raz sugerowanie, że gorsety były narzędziem tortur i ciemiężenia kobiet, a nie bielizną pomagającą utrzymać co trzeba na swoim miejscu i wspomagać kręgosłup w noszeniu sukien. Swoją drogą jeśli w Londynie Enola go zakłada go po raz pierwszy, to co wcześniej nosiła? Stanik który jeszcze wtedy nie istniał, a może aż do 22 roku życia latała z majtającymi się cyckami?
Generalnie przekaz jasny przekaz z filmu, że wartościowe kobiety dążą do bycia możliwie jak najbardziej męskimi i tylko stereotypowo męskie zainteresowania są fajne i godne uwagi.

ocenił(a) film na 5
LazyRedLady

Zgadzam się. Jak lubię wątki feministyczne w filmach i ciekawe postacie kobiece, to wiele twórców ewidetnie nie rozumie na czym polega feminizm, albo zatrzymali się gdzieś w połowie 20 wieku. Dobra bohaterka jest feministyczna, jeśli jest mądra, wysportowana, ładna i nei dba o normy społeczne i z pianą na ustach powtarzać, że kobiety mogą robić co zechcą i mogą robić to lepiej niż mężczyźni - bleee. Naprawdę, nie wiem co się wydarzyło z tym hollywoodem, bo wydaje mi się, że był czas kiedy potrafili tworzyć ciekawe bohaterki nie pisane grubą krechą SILNA, NIEZALEŻNA KOBIETA, ale chyba trochę zapomnieli jak to się robi. Już naprawdę liczyłam, że sobie podarują wątki z haftowaniem i chodzeniem książką na głowie, ile można to oglądać. O ile ciekawiej by było, gdyby Enola mogłaby rzeczywiście posłuchać co jej opiekunka ma do powiedzenia i dojść do wniosku, że nawet jak jesteś starszą, wychowaną Panią cały czas możesz być szczęśliwa i niezależna, a feminizm nie polega na znaniu sztuk walki. No ale niestety dostaliśmy takie gówienko, mogło być ciekawie, a wyszło, jak wyszło.

ocenił(a) film na 5
Wilczyca_9

Ale jest też kilka zabawnych wątków - matka żyje dostatnie tylko dzięki okradaniu własnego syna przez 16 lat, a Enola jest detektywką (xd) dzięki pieniądzom, które matka jej zostawiła. Oczywiście jeszcze wątek niemal miłosny ze spadkobiercą ogromnej fortuny. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones