PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839407}
6,4 69 585
ocen
6,4 10 1 69585
5,8 17
ocen krytyków
Enola Holmes
powrót do forum filmu Enola Holmes

Jak wyżej. Jest na podstawie pierwszego temu serii książek dla małych dziewczynek. A widzę tu niestety sporo zawiedzionych fanów Sherlocka, co obniżają ocenę filmowi. Książka jest o czternastoletniej dziewczynce (filmie jak widać dodali jej dwa latka, pewnie ze względu na aktorkę), która ucieka z domu w wielki świat po zaginięciu jej matki i aspiruje na detektywkę. Rola Sherlocka w książkach to tylko taki smaczek( możliwe, że dla czytających rodziców ), pojawia się tam tylko przeważnie jako wzmianka, że poszukuje Enoli/ bohaterka ucieka przed nim w przebraniu lub spotyka postacie znane nam już z historii o Sherlocku. W filmie to nawet rozbudowali jego role. Więc NIGDY to nie miał być film na miarę serialu BBC, czy filmów z Robertem Downey Jr.

ocenił(a) film na 7
Aslinn

Oglądałam z córką. Jej się bardzo podobało, a mi podobało się, że jej się podobało. Miło spędziłyśmy czas :) tak to jest film dla młodych dziewcząt i jako taki jest super.

ocenił(a) film na 9
Aslinn

Dokładnie tak! Moje dzieci (córka i syn) były zachwycone. A przecież w filmach dla nastolatków chodzi o to, aby to nastolatkom się podobało. Dlatego dałam aż 8/10 -> film spełnia swoje zadanie.

ocenił(a) film na 2
Camparis

Ale to nie jest film dla nastolatków. Na takim Netflixie jest jako normalny film bez żadnej informacji że to dla nastolaktów. Poza tym nastolatki raczej nie znają Sherlocka Holmesa.

ocenił(a) film na 4
Aslinn

Niby tak, ale to, że film jest dla dzieci, nie oznacza, że twórcy mogą mieć wywalone na logikę. Lubię kino familijne i wszelkiego rodzaju młodzieżówki, ale tutaj fabuła jest po prostu bez sensu.

ocenił(a) film na 7
pani_sroka

Post był skierowany, jak tytuł mówi, do fanów serialu/filmów o Sherlocku, nie do ludzi, którym po prostu nie przypadła fabuła do gustu. Wystarczy przejrzeć forum, które jest pełne rozczarowanych fanów, którym a to za mało Sherlocka było, a to że Cavill to nie Sherlock, albo Enola za mądra i to Sherlock powinien prym prowadzić jakby to miał być film o nim. A tak nigdy nie miało być. Więc do takich ludzi był mój post, co obniżają ocenę Enoli, bo film nie okazał się być o tym co myśleli, że będzie.

ocenił(a) film na 2
Aslinn

No ale skoro twócy odcinają kupony od Sherlocka to muszą się liczyć że jest to broń obosieczna. Skoro już w filmie są postaci Sherloka i jego brata to warto zadbać by zrobić je porządnie, a jak nie to nie używać nazwiska Holmes

ocenił(a) film na 2
pani_sroka

no właśnie. To, że jest dla dzieci nie oznacza, że ma być byle jakie. Poza tym to nie jest film dla dzieci. Na Netflixie jest jako +13 i nie ma nic że to film dla nastolatek. Dlatego ludzie oceniają to jak normalny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones