PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627843}
5,2 3 171
ocen
5,2 10 1 3171
Entity
powrót do forum filmu Entity

Nie wiem skąd tak niska ocena! Tak to jest jak horrory oceniają randomowi userzy którzy nie
trawią ani tego gatunku ani nie maja pojęcia jak takie film się ogląda żeby sie wczuć. Przestroga
dla FBowiczów - mieć swój rozum i nie sugerować się cudzą opinią (moja też nie!) bo inaczej
człowiek żadnego filmu by nie obejrzał bo przecież wszystko to chłam i zbyt niskich lotów dla
dumnego polaczka po socjologii ha!

ocenił(a) film na 2
Joimbo

Nie, po prostu nie. Film bardzo słaby, nie wiem co mam myśleć, ale chyba niewiele filmów w życiu widziałeś, skoro taki chłam ci się spodobał. Dobry w tym filmie był tylko pomysł.

ocenił(a) film na 7
Joimbo

Zgadzam się. Film mnie zaskoczył i to pozytywnie. Naprawdę straszny, klimatyczny i genialnie budujący napięcie.

ocenił(a) film na 8
Joimbo

I znowu wszystko zależy od tego, czego się szuka w horrorze. Niektórych straszą rozwlekane flaki, innych klimat niepokoju. Mnie nie ruszają, Teksańskie Masakry, latające po ekranie opętane mniszki w lateksie, czy cokolwiek innego można znaleźć w większości horrorowych amerykańskich produkcji. W tym filmie jest naprawdę dobry klimat, muzyka, sceneria, duch, który straszy gdy się ogląda film o 2giej nad ranem. Jak dla mnie naprawdę dobry horror i niedoceniony horror.

ielenia

Popieram, bardzo porządny horror. Można się bać!

ocenił(a) film na 1
Joimbo

No niestety dla mnie to badziewiasty film (ocena i tak jest zawyżona wg mnie.) a obejrzałem już za dużo horrorów żeby taka szmira mogła mnie bawić.

ocenił(a) film na 7
Joimbo

świetny film !!!!!!!

ocenił(a) film na 6
Joimbo

Ja uwielbiam horrory tego typu a powiem, że ten był słaby :) Był to jak dla mnie sensacyjny z elementami grozy, lub może i nawet thriller, ale nie horror;p
Nie mniej jednak film mi się podobał, taki dla relaksu po pracy przy piwku :D

Joimbo

Wypraszam sobie. Jestem koneserką horrorów, a film był po prostu aż za bardzo przewidywalny i sztampowy. Można by nawet powiedzieć, że domyśliłam się zakończenia już w połowie filmu ==' Zero zaskoczenia, a szkoda :( No ale cóż ja mogę wymagać, jak już tak dużo widziałam XD

ocenił(a) film na 4
InuSama

zgadzam się w 100% i raczej nie polecam, można obejrzeć ale jeśli ktoś ogląda dużo kina grozy będzie ziewał. Film generalnie można by wpisać w nurt mockumentu, takie niby paranormal coś tam albo blair witch tylko, że z totalnie przewidywalną i momentami dość idiotyczną fabułą "SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJLER" - jak chociażby wątek z Yurim i tym, że chce odszukać zaginioną miłość, napisane chyba na kolanie, scenarzyści sami nie wiedzieli jak tę naiwną historyjką rozwinąć i skończyć bo ile można biegać po starej fabryce

ocenił(a) film na 7
Joimbo

Tak dokładnie, film zupełnie odbijający w drugą stronę patrząc na filmy choćby z 2014 r fabuła zaczęła się tak ciekawie , że chciało się uciszyć wszystkich i wziąć w cudzysłów te chwile. Niby zaczęło się tak normalnie las grupka ludzi i jakieś nawiedzone miejsce, ale wszystko rozgrywało się w odpowiednim czasie. Nic na siłę i to od razu mi się spodobało. Nie chce już zamieniać swojej wypowiedzi w spojler ale powiem jeszcze , ze wszystko super aby tylko kilka spraw mnie rozczarowało.
A mianowicie na początku współczułam tym ludziom , którzy tam tak makabrycznie zostali uśmierceni , i nie podobał mi się koniec , w którym wszyscy zostali tam przez nich zamknięci. Rozumiem , że ból, uczucie niesprawiedliwości, nienawiść mogły się skumulować w chęć pomsty , ale nie rozumiem czemu na niewinnych ludziach, przecież na ogół w horrorach jest mowa , że umęczone duchy ludzi , uśmierconych pragną tylko odejść w spokoju. Czy ci ludzie byli w chwili śmierci już nieświadomi , szaleni...

ocenił(a) film na 8
TrefnaPanna

"Slave never dreams to be free, slave only dreams to be king"
Co powinno odpowiedzieć Ci na pytanie.
Także motyw z filmu jest jak najbardziej udany- niewolnicy nie zawsze pragną dobra, a po takich przejściach stają się jeszcze gorsi, niż ich oprawcy.

ocenił(a) film na 7
Joimbo

Tak dokładnie, film zupełnie odbijający w drugą stronę patrząc na filmy choćby z 2014r fabuła zaczęła się tak ciekawie , że chciało się uciszyć wszystkich i wziąć w cudzysłów te chwile. Niby zaczęło się tak normalnie las grupka ludzi i jakieś nawiedzone miejsce, ale wszystko rozgrywało się w odpowiednim czasie. Nic na siłę i to od razu mi się spodobało. Nie chce już zamieniać swojej wypowiedzi w spojler ale powiem jeszcze , ze wszystko super aby tylko kilka spraw mnie rozczarowało.
A mianowicie na początku współczułam tym ludziom , którzy tam tak makabrycznie zostali uśmierceni , i nie podobał mi się koniec , w którym wszyscy zostali tam przez nich zamknięci. Rozumiem , że ból, uczucie niesprawiedliwości, nienawiść mogły się skumulować w chęć pomsty , ale nie rozumiem czemu na niewinnych ludziach, przecież na ogół w horrorach jest mowa , że umęczone duchy ludzi , uśmierconych pragną tylko odejść w spokoju. Czy ci ludzie byli w chwili śmierci już nieświadomi , szaleni?

ocenił(a) film na 3
TrefnaPanna

Czkawka?

ocenił(a) film na 8
Joimbo

Każdy lubi coś innego, ale bądź co bądź horrory na filmeweb mają przerąbane. W tym jest przede wszystkim klimat! Ja zawsze staram się wczuć i wyobrazić sobie, to tak jakbym ja tam był. Lasy Syberii i psychiatryk.. no cóż na kogo to nie działa? Dodatkowy plus to muzyka, nie przeszkadza, a pomaga:) Ode mnie mocna 8 i jest to na pewno lepszy film od takiego Zombie Bobry, bo ktoś z krytykujących dał tam 7:) Czy też jest mniej przewidywalny od Niezniszczalnych 3 (kto to ogląda?!), a też ktoś tam dał wysoką ocenę.

Jeszcze jeden z krytykujących pławi się mianem konesera, a nie można podejrzeć tego co ogląda.. Taki koneser, że się wstydzi. BK:)

ocenił(a) film na 9
hapek88

Zgadzam się, że horrory na Filmweb'ie mają przerąbane! :)))))) Krytykować każdy umie, ale jakby im wszystkim dać kamery i jakiś budżet to nic by z tego nie było. Nic. Horror to bardzo trudny gatunek. Łatwiej się brać za dramat czy melodramat. Wystarczy zapytać jakąś bardziej zakręconą czy nieszczęśliwą osobę o jej przeszłość - i już masz temat. A w horrorach nie tak łatwo! Cenię te, które są spotęgowane rewelacyjną muzyką. Ostatnio widziałam "The Tunnel" i tam właśnie ten element był. I nie chodzi tu przecież tylko o ścieżkę, a o całe tło dźwiękowe, które w horrorach odgrywa naczelną rolę. Jeśli ktoś nie umie tego oglądać, to niech poszuka swojego gatunku, po prostu. Ja np nie lubię westernów. To ich nie oglądam. A nie - ogladam i daje 2/10, bo przecież "dno".

ocenił(a) film na 8
VeroEikon

No Tunnel mega horror! Uwielbiam takie kręcone z ręki w odosobnionych miejscach. Duża szkoda, że nie pokuszono się o 2 część, bo możliwości by napewno były:)

ocenił(a) film na 9
hapek88

No, powiem Ci, że ten film dopiero wysoko stawia poprzeczkę! Też lubię filmy z ręki najlepiej w nawiedzonych totalnie zakręconych sceneriach które....istnieją naprawdę. :) Dużo tego widziałam, ale ten film mnie totalnie zaskoczył jakością. Naprawdę się bałam!!!! Sam początek zwala z nóg, a co dopiero dalej....! Z tą częścią drugą...hm, i tak i nie według mnie. Bo jakby mieli totalnie spaprać, to już wolę żeby była tylko jedna część, ale za to fantastyczna. Z kolei widziałam na Filmweb'ie, że Egzorcysta III cieszy się dużym powodzeniem. (Zaraz to sprawdzę :))) Inny przykład: Zejście. Jedynka super, dalsze części - dno (nomen omen). ;) Jak nie widziałeś, polecam, może Ci się spodoba (Horror do potęgi dla klaustrofobów. ;)).

ocenił(a) film na 8
VeroEikon

Obie części Zejścia przypadły mi do gustu i ma być chyba 3:)

ocenił(a) film na 9
hapek88

Tak, tak chyba jest nawet. :) Każdy ma swoje strachy, które mógłby oglądać bez końca. :)

ocenił(a) film na 3
VeroEikon

Chujowy film. Cały czas z nudów drapałem się po jajkach.

ocenił(a) film na 9
Damskolel

Świetny film. Bardzo trzymał w napięciu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones