PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695659}
7,3 151 526
ocen
7,3 10 1 151526
6,2 21
ocen krytyków
Everest
powrót do forum filmu Everest

Film zwłaszcza dla miłośników gór. Sama się wspinam, oczywiście nie Himalaje czy Andy ;) Nie raz wydawało mi się, że niczym kozica górska będę śmigać po szczytach... Kondycja, chęci, zapał, sprzęt... To jest ważne, ale na nic się zdaje gdy brakuje rozsądku i... pokory. Wchodząc w góry trzeba pamiętać, ze jesteś tu gościem a gospodarz jest wielką niewiadomą o potężnych mocach. Niestety trzeba się o tym samemu przekonać na własnej skórze.
Co do filmu. Bardzo dobry. Mógł być lepszy.
Początek zbyt długi. Trochę przegadany, ale rozumiem zamiar. Przeprawa przez góry dla mnie sporo okrojona, ale dobrze pokazana. Końcówka szybko ucięta.
Polecam, bo całościowo obraz naprawdę dobry.
2D 3D IMAX... Oglądałam w 3D i było ok. Dla kogoś kto szuka wizualnej uczty to pewnie IMAX, dla zakochanych w górach starczy nawet 2D, bo wiedzą z czym mają do czynienia... ;)

ocenił(a) film na 7
CatBlack

Nawet ludzie idąc na relatywnie niską Śnieżkę 1602 m. n. p. m. mają kryzysy. Kiedyś widziałem wyczerpane dwie młode dziewczyny na czarnym szlaku bodajże w Białym Jarze z małymi plecakami, byle jak ubrane a wiało niemiłosiernie, mgła i zimno, a był to sierpień. Potem siedząc w restauracji na szczycie jedząc słodką bułkę i pijąc ciepłą herbatkę zobaczyłem jak wparowały do środka wyczerpane i ledwie żywe - jak potem wróciły to nie wiem, może nocowały. Ostatnio we wrześniu na Giewont wyszedłem ze słonecznej Doliny Małej Łąki w krótkim rękawku ale mając w plecaku polar i kurtkę, bo jak się potem okazało na Przełęczy Kondrackiej wiał zimny wiatr i ciuchy się przydały by potem wejść na śpiącego rycerza. Oczywiście w drodze na szczyt nie brakowało ludzi, którzy nie mieli co na siebie ubrać i dygotali z zimna, patrzących na mnie z zazdrością, że mam na sobie ciepły polar i kurtkę przeciwwiatrową. Góry to pasja, góry trzeba szanować i czuć do nich respekt. Pozdrawiam z pięknej ale niestety płaskiej Ziemi Lubuskiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones