2 godz. 1 min.
7,3 146 119
ocen
7,3 10 146119
26 337
chce zobaczyć
6,2 16
ocen krytyków
{"rate":6.25,"count":16}
{"type":"film","id":695659,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Everest-2015-695659/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Everest
 • plamy_na_spodniach ocenił(a) ten film na: 9

  Niejasna jest dla mnie przyczyna osłabnięcia i śmierci Yasuko. Bardzo doświadczona i zaprawiona na innych wspinaczkach, zaległa na rumowisku skalnym, niedaleko obozu (to stamtąd wrócił o własnych siłach ledwo żywy ten koleś, który odmroził sobie to i owo). Wydaje mi się, że film mgliście opowiada o tych ostatnich najgorszych chwilach. Skoro do obozu było dosyć blisko, dlaczego nie wrócili po nią (właściwie wtedy, to jeszcze po nich, bo zostały tam dwie osoby)? Przecież Rusek tam się kręcił, więc wiedzieli gdzie to jest.

 • AiShiteru ocenił(a) ten film na: 7

  plamy_na_spodniach A nie było tak, że po prostu uznano ją z martwą? Beck żył, a go zostawiono, chyba nawet nie zwrócono na niego uwagi.
  Scott też był zaprawionym himalaistą, to samo Rob, a też zgineli. Góra zabiera kogo chce.

 • Santjago ocenił(a) ten film na: 7

  plamy_na_spodniach Uznano ich za martwych. Może u Becka wyczuto puls, ale i tak stwierdzili że go zostawią, bo nawet jeśli przeżyje do tego obozu, to dalej nie dadzą rady go nieść.

 • plamy_na_spodniach Anatolij (Rusek) chyba uznał oboje za martwych. Zresztą nie można mieć do niego zarzutów, bo wyszedł sam na ratunek i ocalił 3 osoby. Reszta była zbyt wyczerpana, żeby iść na akcję ratunkowo (lub byli zbyt wystraszeni).