PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659455}

Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings
6,1 67 476
ocen
6,1 10 1 67476
4,5 21
ocen krytyków
Exodus: Bogowie i królowie
powrót do forum filmu Exodus: Bogowie i królowie

Nakręcono już setki filmów o Mojżeszu. Po co kolejny? No chyba, że zrobią coś w stylu Abraham Lincoln: Łowca wampirów. Pewnie Mojżesz będzie latał z brzeszczotem i ubijał wilkołaki. Co najważniejsze przywódcą wilkołaków będzie Ramzes, a plagi egipskie to dzieło jakieś wiedźmy mieszkającej w lesie. Rzecz jasna Mojżesz przede wszystkich będzie chciał odczarować swojego brata Aarona, którego pokąsa wilkołak. No i musi być też happy end. Mojżesz bezpiecznie dociera do Izraela, no bo nie przystoi, żeby główny bohater umierał tuż przed końcem. No chyba, że okaże się, że to Ramzes zabił Mojżesza i Jozue będzie się mścił...

Mam nadzieję, że zawieszą realizację tego filmu...

fabcio93

Jakim cudem Aron jest bratem Mojżesza? fabcio93 weź wypier.dalaj !

użytkownik usunięty
pawelsasza_2

Ano takim, że obydwóch urodziła Jochebed.

pawelsasza_2

No cóż... Wydawało mi się, że jeżeli dwóch gości ma wspólną matkę to są braćmi, ale widocznie mogę się mylić...

fabcio93

No pewnie ale nie bez przyczyny Mojżesz został włożony do kosza...

fabcio93

Co Ci to przeszkadza? Mnie akurat ucieszyła ta wiadomość. Wreszcie coś innego w kinie. Jeśli chodzi o wielkie hollywoodzkie filmy to ostatnimi czasy jest moda na płytkie sc-fi i komiksy. Kilka lat temu była moda na epickie filmy historyczne. Epoka filmów biblijnych skończyła się na początku lat 60. w Hollywood, dlatego nareszcie mamy coś innego i w zasadzie powrót do korzeni. Bardzo mi się podobał film "10 przykazań" z Charltonem Hestonem i Yulem Brynnerem. To był naprawdę epicki film, który zdobył w latach 50. Oscara za efekty specjalne. Ciekaw jestem nowej wersji.

ocenił(a) film na 5
fabcio93

Ja znam tylko wersję z Hestonem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones