PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659455}

Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings
6,1 67 476
ocen
6,1 10 1 67476
4,5 21
ocen krytyków
Exodus: Bogowie i królowie
powrót do forum filmu Exodus: Bogowie i królowie

1. Obcy - 9/10
2. Łowca androidów - 9/10
3. Gladiator - 7/10
4. Prometeusz - 7/10
5. Robin Hood - 4/10
6. Exodus - 2/10

użytkownik usunięty
MumciurMaster

1. Łowca androidów - 10/01
2. Obcy - 9/10
3. 1492: Wyprawa do raju -8/10
4. Pojedynek - 7/10
5. Gladiator - 7/10
6. Legenda - 7/10
7. Hannibal - 7/10
8. Naciągacze - 7/10
9. Thelma i Louise - 6/10
10. Królestwo niebieskie - 6/10
11. W sieci kłamstw - 6/10
12. American Gangster - 6/10
13. Robin Hood - 6/10
14. Czarny deszcz - 5/10
15. Exodus: Bogowie i Królowie - 3/10
16. Prometeusz - 3/10
17. Adwokat - 2/10

ocenił(a) film na 2

Hoho, kolega sporo widział :O

użytkownik usunięty

Marsjanin - 6/10

ocenił(a) film na 6
MumciurMaster

prometeusz-7
w sieci kłamstw-8
american gangster-8
hannibal-8
gladiator-9
G.I Jane-7
Thelma i Louise-7
Łowca Androidów-7
Obcy-8 pasażer Nostromo-8

a dzisiaj będzie Helikopter w ogniu(chyba go ogladalam ale bylam za mała, zeby zapamietac a to podobno świetne kino)

ocenił(a) film na 6
dzikudzina

Wy rodacy wszystkim w tym 21 wieku wystawiecie noty malejące tak jakby każdy się cofał w rozwoju a tylko Wy bierni krytycy oczekujecie coraz więcej w swojej wielkości, nie kompromitujcie się .... litości...
Ridley Scott człowiek który wprowadził tak wiele do kin w oczach polaków, bazując na przyporządkowaniach portalu filmweb od rewelacyjnego przez 15 lat stał się bardzo złym producentem czy reżyserem .... pękne w swojej prostocie.

ocenił(a) film na 6
Maverick0069

Oczywście ze śmiechu pękne...

ocenił(a) film na 6
Maverick0069

sorry ale nie rozumiem składni ostatniego zdania. Zupełnie jakbyś użył translatora:D a filmy są po to aby je oceniać, z tego biznesu wynikają ogromne pieniądze a faktycznie kino głupieje coraz bardziej.

ocenił(a) film na 6
dzikudzina

bzdura że kino głupieje.

ocenił(a) film na 6
Maverick0069

takie jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. Moim zdaniem powstaje coraz więcej bezsensownych debilnych filmow zwlaszcza w kategorii horror/thriller/akcja, ktore są tworzone tylko w celu rąbania kasy. Owszem, powstaje wiele ambitnych filmow, ale trzeba ich naprawdę długo szukać pośród wszechobecnej szmiry, bo reklamowane są zazwyczaj komercyjne, cienkie filmy i własnie je oglądamy, a te wartościowe nam umykają:/

ocenił(a) film na 6
dzikudzina

Czyli nic się nie zmieniło poza tym, że komercja jest większa

ocenił(a) film na 6
dzikudzina

Nie zauważyłem byś gustowała w filmach z ubiegłego wieku, które podobno są takim wzorcem porządnej kinematografii.
Z Twoich ocen wynika, że oglądasz produkcje, które według Ciebie są w większości tworzone w celu rąbania kasy.... gdzie tu sens.

ocenił(a) film na 6
Maverick0069

Chodzi mi o to, że powstaje coraz więcej produkcji z zerową logiką, nasr**ne efektami specjalnymi, bądz denne animacje. Lubię filmy z dobrymi efektami, owszem, ale muszą o czymś opowiadać.

ocenił(a) film na 6
dzikudzina

Animacje akurat powstają coraz lepsze.

ocenił(a) film na 6
Maverick0069

może jakościowo ale nie fabularnie. powstaje całe mnóstwo durnych animacji dla upośledzonych dzieci, zamiast naprwde smiesznych konkretnych animacji!

Maverick0069

Ja również. Proponuję zapoznać się z zasadami pisowni w języku polskim.

ocenił(a) film na 6
Halun79

O co Ci kolego chodzi ?? czego nie zrozumiałeś??

ocenił(a) film na 5
Halun79

Dlaczego z jednego zdania zrobiłeś dwa?

ocenił(a) film na 6
MumciurMaster

ocenianie Exodus na 2/10 przy wystawianiu oceny dla Gladiator 7/10 to jakies nieporozumienie kompletne.

ocenił(a) film na 6
jestemhustla

Bo się w dupach poprzewracało i się oceny obniża takim argumentem, iż film jest nowszy.

ocenił(a) film na 2
jestemhustla

Na ocenę Exodusa wpłynęła powtarzalność. Ridley nakręcił Obcego, udało mu się to, nakręcił Łowcę androidów, udało mu się to, nakręcił Gladiatora, udało mu się to. Chciał powtórzyć Obcego, zrobił Prometeusza, i według mnie udało mu się to, chciał powtórzyć Gladiatora, zrobił Robin Hooda, który był słaby, spróbował jeszcze raz, zrobił Exodusa który był strasznie powtarzalny i oparty tylko i wyłącznie na EFEKTACH SPECJALNYCH, no i może na grze Bale'a, a teraz chce powtórzyć Prometeusza i zrobić Marsjanina. Trochę się o niego boję, bo to co w latach 80 było jego zaletą (wielkie widowiska, jakich wtedy było PEŁNO łączył ze zmuszającą do myślenia fabułą, a takich rzeczy NIE BYŁO), zmienia w swoją wadę - robi TAKIE SAME filmy. Jakby Exodus powstał PRZED Gladiatorem i Robin Hoodem, to prawdopodobnie podobał by mi się - za to zbrzydł by mi Gladiator.

ocenił(a) film na 8
MumciurMaster

Bo Ridley ma po prostu swój styl, który lubisz albo nie. To tak jakbyś miał pretensje do Van Gogha, że wszystkie jego obrazy są w jednym stylu

ocenił(a) film na 3
angus_peterson

Pozbawiony głębi, kilkukartkowy scenariusz to jego styl? Bo tak to wygląda w przypadku Exodus(...)

ocenił(a) film na 8
Fishbon3r

Pozbawiony głębi? Bo co? Co to znaczy?

ocenił(a) film na 3
angus_peterson

Najciekawszą stroną filmu miały być relacje braci - miłość/nienawiść. Tymczasem od początku obydwoje, Ramzes i Mojżesz byli do siebie jakby wrogo nastawieni. Rozwój postaci był ubogi. Ramzes stał się jednokolorowym złoczyńcą, jakby z komiksu. Mojżesz, choć nieco lepszy w swojej konstrukcji dramatycznej, miał rozwianą motywację (twierdził, że zależy mu na Egipcjanach, po czym podpalił ich racje żywnościowe), sprawiał wrażenie, jakby swego brata także nigdy nie kochał, więc sceny typu: chroń swoje dziecko, ale w sumie nie powiem ci jak (więc nie musisz), były bezcelowe. Również nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zbyt szybko i ochoczo zaakceptował swój los proroka.

Aktorstwo stało ok, ale nie zachwycało. Po takiej mieszance, jak Bale, Weaver czy Kingsley, spodziewałem się czegoś więcej (ponadto należy zwolnić tego, kto organizował czas antenowy Kingsleya. Za-ma-ło). Do tej mieszanki, można dodać słabe dialogi, które nie pasowały do tamtych czasów. Przez to czułem, że akcja filmu nie dzieje się w Egipcie, a w studiu w Los Angeles.

ocenił(a) film na 2
Fishbon3r

Tak jest!

ocenił(a) film na 2
angus_peterson

Styl? Styl to ma Wes Anderson, a Ridley jest po prostu powtarzalny.

ocenił(a) film na 8
MumciurMaster

Szczerze, to gówno mnie obchodzi Twój ranking

ocenił(a) film na 2
angus_peterson

Szczerze, to gówno mnie obchodzi to co myślisz na mój temat.

ocenił(a) film na 8
MumciurMaster

Na Twój temat nic, jedynie odnośnie Twojego rankingu

ocenił(a) film na 2
angus_peterson

Poprawka:
"Szczerze, to gówno mnie obchodzi to co myślisz na temat tego rankingu"

użytkownik usunięty
MumciurMaster

Beka z cb koles... 2\10 exodus??
Tyle to mozesz wystawic filmom typu: pająki atakują, a nie takiemu sprawnie zrealizowanemu filmowi.
Ocena 6 byłaby adekwatna, zresztą ty się nie znasz.

ocenił(a) film na 2

Ten post miał potencjał na konstruktywną krytykę, ale "zresztą ja się nie znasz" - LOL.
Exodus mi się nie podobał i tyle.

użytkownik usunięty
MumciurMaster

No i co, że ci się nie podobał... oceń film poprawnie... śmieciu
\Nóż w kieszeni mi się otwiera, gdy widzę takie upośledzone oceny do normalnych filmów, a nie jakiś crapów.....

ocenił(a) film na 3

Masz oczywiście rację, film zasługuje na 4. Jest mierny.
A Ty, jeśli nie zdążyłeś wynieść kultury z domu, to polecam wrócić i jej poszukać.

ocenił(a) film na 2
Fishbon3r

Kto ma rację, a kto ma szukać kultury?

ocenił(a) film na 3
MumciurMaster

Inaczej, film obiektywnie zasługuje na 4 (subiektywnie według mnie na 3, po Ridleyu i takiej obsadzie spodziewałem się solidnego, dobrego widowiska). A kultury niech szuka @sully_avatar, bo widocznie gdzieś ją zgubił po drodze.

ocenił(a) film na 2
Fishbon3r

Dobra

MumciurMaster

- 1492: Wyprawa do raju 9/10
- Łowca androidów 8/10
- Legenda 8/10
- Gladiator 8/10
- Thelma i Louise 8/10
- Osaczona 8/10
- Helikopter w ogniu 8/10
- W sieci kłamstw 8/10
- American Gangster 8/10
- Obcy - 8. pasażer "Nostromo" 7/10
- Prometeusz 7/10
- Czarny deszcz 7/10
- Sztorm 7/10
- G.I. Jane 7/10
- Naciągacze 7/10
- Królestwo niebieskie 6/10
- Robin Hood 6/10
- Exodus: Bogowie i królowie 6/10
- Adwokat 3/10

ocenił(a) film na 2
MumciurMaster

Update:
1. Obcy - 9/10
2. Łowca androidów - 9/10
3. Gladiator - 7/10
4. Prometeusz - 7/10
5. Robin Hood - 4/10
6. Hannibal - 3/10
7. Exodus - 2/10

ocenił(a) film na 2
MumciurMaster

Update:
1. Obcy - 9/10
2. Marsjanin - 9/10
3. Łowca androidów - 8/10
4. Gladiator - 7/10
5. Prometeusz - 7/10
6. Robin Hood - 4/10
7. Hannibal - 4/10
8. Exodus - 2/10

ocenił(a) film na 2
MumciurMaster

Update:
1. Obcy - 9/10
2. Marsjanin - 9/10
3. Łowca androidów - 8/10
4. Helikopter w ogniu - 7/10
5. Gladiator - 7/10
6. Prometeusz - 7/10
7. Robin Hood - 4/10
8. Hannibal - 4/10
9. Exodus - 2/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones