PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659455}

Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings
6,1 67 489
ocen
6,1 10 1 67489
4,5 21
ocen krytyków
Exodus: Bogowie i królowie
powrót do forum filmu Exodus: Bogowie i królowie

Czy może ktoś wie i zechce mi wyjaśnić, co oznaczają znaki/hieroglify/oznaczenia na mieczach w.w. panów? W scenie, gdy Seti obdarowuje ich mieczami, Ramzes dostrzegając malunki na swoim mówi, że chyba dostali je odwrotnie , ale ojciec mu odpowiada, że tak właśnie mieli je dostać.
Będę wdzięczna za wyjaśnienie, bo kompletnie nie zrozumiałam przesłania tej sceny :)

ocenił(a) film na 6
malmaA

W tamtych czasach każdy z nich miał swojego "avatara" tak jak dzisiaj masz np. Ty na FilmWebie. :) I kiedy spostrzegli, że na mieczach, które dostali są oznaczenia tego drugiego, np. skrzydlata świnka xD to chcieli się zamienić, ale Seti powiedział im, że tak ma być. Zależało mu żeby ich jakoś powiązać jak najsilniej, choć czuł, że Ramzes jest przygłupem, no ale jednak to syn... :)

ocenił(a) film na 7
Jaho63

Aaaaaa... no o tym nie pomyślałam :) Dzięki, od razu jaśniej w głowie ;)

ocenił(a) film na 8
Jaho63

ej, nie był takim przygłupem, tylko zaślepiała go władza i poczucie boskości ... a że trochę za bardzo wierzył w przepowiednie ... nawet współcześni ludzie , niby tacy wykształceni , a unikają czarnych kotów albo podejmowania ważnych decyzji w piątek 13-stego, a na zaręczyny wręczają wybrańce pierścionek z diamentem mający chronić ją od śmiertelnej choroby ... Zabobon, tradycja, wiara ... któż to wie ... "licho nie śpi" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones