PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31610}
7,8 8 917
ocen
7,8 10 1 8917
8,0 18
ocen krytyków
Fitzcarraldo
powrót do forum filmu Fitzcarraldo

bezwzglednie ARCYDZIELO

ocenił(a) film na 10

Herzog zrobil film bez kompromisow. Tego filmu i roli Kinskiego nie da sie zapomniec. SLynne wciaganie prawdziwego statku (a nie tekturowej makiety) na gore pozostanie chyba najbardziej odjechanym przedsiewzieciem w dziejach kina!:]

ocenił(a) film na 6
bikej

mnie sie ten film wcale nie podobal, szczegolnie pierwsza polowa. Wspomniana przez ciebie scena byla jedyną która zrobiła na mnie wrażenie. Fabuła o gościu z poronionymi pomysłami jakoś mi nie odpowiada.

ocenił(a) film na 8
bikej

Po pierwsze Herzog. Po drugie Kinski - już to połączenie jest zapowiedzią czegoś interesującego i wartego uwagi. Po trzecie: zestawienie natury (dżungla) i kultury (opera) czyli niesamowita uczta dla oczu i uszu. Do tego doskonały scenariusz, zawierający typowy (co nie znaczy banalne!) dla Herzoga motyw szaleństwa. I dla dopełnienia wspomniana przez ciebie scena.
Mistrzostwo.

ocenił(a) film na 9
bikej

Podczas tej sceny zastanawiałem się, czy to tekturowa makieta czy co oni tam wciągają :o Tak czy siak, fajnie widzieć, że chyba większym szaleńcem od samego pierwowzoru Fitzegralda był Herzog biorąc się za kręcenie takiego filmu. Sceny wciągania statku to mistrzostwo, a jeżeli rzeczywiście nie była to makieta, to naprawdę wymagało większego planowania niż to, w jaki sposób przedstawiono to w filmie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones