PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101004}

Furman śmierci

Körkarlen
7,8 4 711
ocen
7,8 10 1 4711
8,2 13
ocen krytyków
Furman śmierci
powrót do forum filmu Furman śmierci

Byłem na seansie z muzyką na żywo zespołu UDA. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, choć zaczęło się od kłopotów technicznych, a ekran był zdecydowanie za mały. Gdy już band i organizatorzy uporali się z wszystkim, można było się delektować do woli klimatem z pogranicza baśni i koszmarnego snu.
Niczym w "Opowieści wigilijnej" główny bohater jest prowadzony przez śmierć po całym swoim życiu. Chronologia została fajnie poukładana, przeszłość miesza się z teraźniejszością, a wszystko tworzy solidną całość. Reżyser w roli Davida spisał się rewelacyjnie. Jest tak odpychający jak to tylko możliwe. Zwłaszcza w scenie z płaszczem. Niby drobnostka, a można go szczerze znienawidzić. Dodać należy że znajdziemy w tym filmie mnóstwo wątków, które później zapożyczali najwięksi reżyserzy (Kubrick) oraz sposób budowana dramaturgii który był prekursorski.
Zespół UDA na pierwszy rzut ucha wydaje się trochę zbyt hałaśliwy do tak spokojnego filmu. Ale po jakimś czasie przyzwyczaiłem się do tego. Kompozycje umieszczone w dwóch ostatnich rozdziałach były zagrane świetnie i słuchało się tego niczym Włochów z Ufomammut. Główną rolę grały emocje, ciężar i precyzja. Jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza że grali ponad 2 godziny, a później po krótkiej przerwie urządzili jeszcze jam sesion.
Muszę to przemyśleć, ale ocena waha się między 8 a 9.

Lucky_luke

A jak długi film puścili? Bo jak ja byłem w Iluzjonie to ledwo ponad godzinę trwał. Dzisiaj znów grają z okazji Halloween i jeśli by zagrali pełną wersję to bym poszedł. Chyba, że to po prostu znów kwestia ilości klatek na sekundę.

ocenił(a) film na 8
krysiron

Trwał tyle ile filmweb podaje: 93 minuty.

Dziwna sprawa, bo 93 minutowa wersja wg. IMDB jest tą najkrótszą (właśnie przez dużą ilość klatek na sekundę). Nigdzie nikt nie pisze by istniała krótsza.

Lucky_luke

Jakiś pewnie Polish cut :) Na Youtubie jest też wersją 60 minut. Najchętniej bym obejrzałem tą najdłuższą wersję. Pewnie pójdę tylko na "Czarownice":)

ocenił(a) film na 8
krysiron

"Czarownice" też rewelacyjne (jeśli mowa o filmie z 1922).

Lucky_luke

Owszem:)

krysiron

Wczoraj w Iluzjonie znowu była ta sama wersja (niewiele ponad 60 minut). Widocznie innej nie mają.

Nariel

Domyśliłem się. Pełną wersję trzeba będzie kiedyś na YT obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones