PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5994}

Głupi i głupszy

Dumb & Dumber
6,1 291 528
ocen
6,1 10 1 291528
6,1 19
ocen krytyków
Głupi i głupszy
powrót do forum filmu Głupi i głupszy

JAKIM CUDEM !!??

ocenił(a) film na 10

To jest arcydzieło komedyi a ma ocene 6? Serio? To że to lekka komedia nie znaczy że jest gorsza od
przeciętnego dramatu.

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Małolactwo ocenia ten film słabo stąd nieszczęsna szóstka....

ocenił(a) film na 10
NastyMosquito

wszedłem na profil tego filmu licząc, że jego "klasyczność" wzrośnie po informacji że będzie część druga a tu ZONK 6.0? toż to prawie jak 5.9... No ludzie liczyłbym na jakieś 7.8, realnie no może na "7.1" ale szósteczka? "niezły?" Nic z tego nie rozumiem.

JedzieszKoniu

Na imdb.com ma notę 7.3. Różnica dość spora.

ocenił(a) film na 9
JedzieszKoniu

Polacy nie mają poczucia humoru

Movie_Crash_Man

a może statystycznie jest mniej debili ??. Pomijam film ale sam Jim Carrey jest nudny i gra wszystko na jedno kopyto poczynając od Maski. To nie jest aktorstwo tylko smutny cyrk małpy która wyćwiczyła przed lustrem kilka min

ocenił(a) film na 9
magik30

Jim Carrey gra w tym filmie debila. Obejrzyj sobie więcej filmów to jeden z najlepszych aktorów dramatycznych.

Movie_Crash_Man

tylko coś mało gra w tych dramatach. Nie tak dawno widziałem film ,,Pula Śmierci". Zagrał tam rolę epizodyczną i to był początek pewnie jego kariery. I co ja patrze ?? widzę Jima jak wygina ten swój ryjek i przewraca oczkami w standardowy dla siebie sposób. Jedyne co zrobił to doszlifował minki ...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
magik30

wreszcie ktoś mnie rozumie... Film okropny. głupi, prymitywny, a ktor... w ogóle można go nazwać aktorem???

les_bonbons

rozumie :)

magik30

Jak już to statystycznie więcej debili.

ocenił(a) film na 7
magik30

To co powiesz na temat Louisa de Funesa, też gra w każdym filmie tak samo, a mimo to bawi ludzi i z przyjemnością wracają do filmów z Jego udziałem?

ocenił(a) film na 1
van_der

Bo jego filmy to nie tylko on, lecz także (a może przede wszystkim) mnóstwo świetnych żartów, gagów itp.

ocenił(a) film na 1
magik30

Filmu nie trawię, ale Careya jako aktora lubię i raczej cenię (przede wszystkim za Maskę i Trumana).

Movie_Crash_Man

Nie to że Polscy nie mają poczucia humoru bo mają tyle że Polacy nie gustują w ohydnym i wstrętnym dowcipie którego nie można przełknąć bo Polacy mają klasę są estetami i stąd nie lubią marnego "fekaliowego" dowcipu.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Estetami ? To wyjdź sobie na ulicę. Masy posranych pijaków w co drugim domu patologia. Estetami ? Hipokrytami.

Movie_Crash_Man

To raczej nie ich wina że są pijakami tylko wina systemu, oczywiście że wszędzie zdarzają się sceny patologiczne i to nie tylko w Polsce więc nie powinniśmy przypisywać to tylko Polsce, wszędzie znajdziesz słabe jednostki które nie radzą sobie ze sobą i w życiu stąd sięgają po alkohol. W większości Polacy to ludzie na poziomie i są to ludzie którzy są ważni dla Polski bo im więcej ludzi na poziomie to tym lepiej bo tworzy się wyobrażenie o danej nacji a Polacy to dobra nacja. Nie wiedzieć czemu jest stereotyp Polaka pijaka i złodzieja i jest to po prostu niesprawiedliwe i bardzo krzywdzące, gdyż w większości Polacy to porządni ludzie.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

W większości. W tak 51%. Całe pozostałe 49% to element społeczny. Brak dystansu do siebie i tego co ludzkie świadczy o tym jak patologiczna jest rzeczywistość w PL. Amerkanie mają dystans do siebie. Tam patologia to mały odsetek i tam można powiedzieć o życiu na poziomie i dystansie do siebie stąd kręcą filmy na luzie. Nie to co w Polsce...

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Polacy nie śmieją się z takich komedii w niejednym wypadku bo dla nich to jest właśnie patologia z którą mają do czynienia na ulicach...Z KTÓRĄ nie chcą mieć do czynienia i o której nic nie wiedzą. Amerykanie i Patolnia mają dystans reszta jest sztuczna. Patole w PL biorą rzeczywistość jaką jest reszta żyje w kłamstwie. Amerykanie mają luźne podejście bo żyją w dobrobycie i śmieją się z tego co ludzkie. Te całe zakłamane Polactwo jak to piszesz na poziomie tylko w małej części jest na tyle na luzie, aby traktować dobre komedie jak ta z przymrużeniem oka.W Ameryce żyje się na luzie i ludzie są otwarci tam nie ma płotów między budynkami i bogaty ma dystans do życia...

Movie_Crash_Man

No wiesz nie ma jak tego sprawdzić ale szanuję Twoje zdanie... powiedzmy ;)

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Nie szanujesz. Jak żyjesz w WARSZAWCE itp. nie masz pojęcia jak wygląda życie w Polsce

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Jeśli nie masz pojęcia o życiu w Ameryce i jaki jest powód, że tam śmieszą takie filmy ludzi to sprawdź sobie choć wywiady cejrowskiego w których wspomina jak wygląda życie w usa.

Movie_Crash_Man

Cejrowski nie jest dla mnie jakimś stu procentowym autorytetem ale ma fajne programy więc można się oprzeć na tym co mówi i choć nie zawsze się z nim zgadzam to mówi całkiem sensownie.
Tak się złożyło że mieszkam od urodzenia w Warszawie ale to nie powód by stwierdzać to co napisałeś.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

To już wystarczy...Tego się można było spodziewać...Większość pozostałej Polski to survial, a stawki są głodowe.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Wasz brzydzą takie komedyjki bo są tylko obrazem tego jak brzydzi was realny obraz Polski i na tym większość ludzi z Warszawek opiera swoją wyższość. Nie są o Polsce, ale przypominają ten obraz w jakiś sposób. Sztywniactwo i zakłamanie. A zresztą szkoda klawiaturki

Movie_Crash_Man

Jak masz narzekać to nie na mnie, tylko na zły rząd i obecny system. Pomyśl kto jest twoim realnym przeciwnikiem, na pewno nie ja, lecz zły rząd w Polsce to ten system odpowiedzialny jest za sceny patologiczne w Polsce.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

To temat o filmie. Wszystko już wyczerpane.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Nie korz się, nie ma takiej potrzeby. Niektórzy myślą, że jak jest trochę hajsu w kieszeni to już jest Hamerykańsko i można zapomnieć o kulturze, wartościach etc. i zbluzgać swoją nację przy okazji ;]

Btw. podejrzewam, że to ogromna moc sentymentu, ale film po kilkunastu latach przerwy nadal mnie bawił :)

ocenił(a) film na 9
donlemon89

I jeszcze jedno. Dużo zależy od temperamentu i stylu życia, niekoniecznie musi się to przekładać na sytuację ekonomiczną, bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić (jak już sobie tak bardzo stereotypizujemy) przeciętnych Szwedów i Norwegów pokładających się ze śmiechu na tego typu komediach, a chyba biedy tam nie klepią?

donlemon89

Mogę się założyć że system w Norwegii jest bez porównania lepszy niż ten w Polsce. Na przykład w Polsce jak poważnie zachorujesz to masz przerąbane no chyba że wybulisz kasę i pójdziesz prywatnie ale zdaję się nie o tym mowa. Film jak to film nic specjalnego choć chwilami bardzo śmieszny. To czy film śmieszy czy nie nie zależy od nacji tylko od pojedynczych jednostek oraz ich upodobań filmowych, inteligencji itp.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Polacy są estetami? Obejrzyj sobie kilera, film kultowy a nie stronili tam od bluzgów.

fandisneya

Wiem ale w każdym państwie znajdziesz takich osobników i takich buraków więc to nie tak że tylko Polacy. Widziałam kilera.

NastyMosquito

Ja lada moment skończę 32 lata i dla mnie to jedna z gorszych komedii jaką widziałem w życiu. Nie śmieszy mnie zupełnie robienie z siebie debili w filmie a już na Jima Carreya to po prostu patrzeć nie mogę. Najgorszy aktor jaki istnieje według mnie.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

ooo tak... Jim to jedna wielka masakra, a film tragiczny i w ogóle nie śmieszny...

NastyMosquito

Najlepiej nazwać innych od siebie małolactwem samemu mając skończone 18 dwa tygodnie temu. Film jest ogólnie mówiąc słaby, a poczucie humoru typowo amerykańskie, z przeznaczeniem dla amerykańskich przygłupów. Już wolę polskie komedie, a nie ten shit.

ocenił(a) film na 10
jeykey1543

Mam 4 dyszki na karku;p
Film powstał jak ja byłem małolatem i swojego czasu był hitem.Smieszył dosłownie wszystkich.Jim wtedy był w świetnej formie.
Nie było YT,komórek i "przyjacielskich" spotkań na twarzoksiążce(FB) tylko pod klatką albo u kogoś na kwadracie.To były inne czasy,inne poczucie humoru wydawac by się mogło(tak jak kiedyś Flip i Flap(nie wiem czy o nich słyszałeś/aś).Ja np. nie kumam sagi zmierzch ....Jak będzie Tobie już z górki odkryjesz całkiem nowy świat-będziesz czuć się ja osiemnastek ale na karku będzie pięć dyszek i pełno zdziwienia n/t "dzisiejszej"młodzieży i ich stylu,gustu ,itp ;)
Najlepszego życzę;)

NastyMosquito

Nie oglądałem sagi zmierzch i nie zamierzam po nią sięgać. Kiedyś były dobre filmy, śmieszne filmy. Oglądałem ostatnio Głupi i głupszy 20 lat później czy coś w tym stylu i nie było to miłe wspomnienie. Tego akurat nie oglądałem, ale pewnie trzyma "poziom". Może kiedyś to było śmieszne, ale uważam, że jest to słabe kino. Nie jest to arcydziełem komedii jak pisze ktoś w tym temacie.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
NastyMosquito

Mamy progres
Jest już 6.1

ocenił(a) film na 7
NastyMosquito

Przemawia przez Ciebie taka oto postawa: " tylko ja mam rację i mój gust jest najważniejszy i jest wyznacznikiem jakości filmów" ;-P Wpisujesz się idealnie w "stado" ujadaczy na FW które to uważa siebie za centrum wszechświata i że zawsze ma rację a to co ich śmieszy musi smieszyć tez innych w równym stopniu.

ocenił(a) film na 10
armarange

A byś miał/a zdziwko na twarzy jak byś mnie osobiście poznał/a.Jestem mega obiektywny i bardzo szanuję wolę innych użytkowników naszego globu(poza marginesem i ściekiem społecznym).
Pozdro i słonecznej majóweczki wszystkim życzę :)
"Ujadacz" ha(ł)! ha(ł)! ha(ł) !!!
:D

ocenił(a) film na 7
NastyMosquito

ale to właśnie chodzi o to kto kiedy film oglądał.
każdy człowiek idealizuje wspomnienia: kiedyś było lepiej, muzyka była ambitniejsza, filmy miały klimat a oranżada i gumy turbo miały niepowtarzalny smak...
a niestety jest to kwestia percepcji.
ja również oglądałem ten film 20 lat temu i był rewelacyjny i wszyscy pękali ze śmiechu jednak gdybym dziś(w wieku 35 lat) oglądał go po raz pierwszy dałbym nie więcej niż 3/10 mimo że doceniam i lubie absurdalne komedie, parodie i jestem w stanie przełknąć słąby żarty i humor niskich lotów.
ot tak kwestia percepcji

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

no i tak to jest właśnie, sam muszę zweryfikować ocenę tego filmu

ocenił(a) film na 10
NastyMosquito

Niestety to prawda

ocenił(a) film na 10
Osesek_atomowy

Siemka;).Nie ma stety czy niestety.Jednemu ziomkowi film się podoba , innemu nie.Oczywista recepta na wszystkie bóle w dupie całego świata to "rób i myśl jak chcesz".
Co komu szkodzi, że ja uwielbiam ten fim a Ty nie...?No właśnie!Jeśli ktoś jest taki a nie śmaki to kij mu w ryj, niechaj tak będzie.To nas wyróżnia, wzmaga emocje.Jakiekolwiek one nie są.Jesteśmy tylko ludźmi ;)Każdy jest inny i każdy lubi coś innego.Fajnie jest o tym czasami pogadać na forum np.

ocenił(a) film na 9
fandisneya

gimbaza się do filmweba dorwała, ot co... dla mnie jest to jedna najlepszych komedii jakie w życiu widziałem i nikt ani nic tego nie zmieni! 10/10

ocenił(a) film na 8
belamyszkow

bo to rzeczywiście jest zaj... komedia!

ocenił(a) film na 3
belamyszkow

Najwyraźniej gimbaza to nie okres życia, a stan umysłu. Dla mnie gimbaza to dyskredytowanie innych ze względu na bardziej wyrafinowany gust.

ocenił(a) film na 8
el_amigo

Do teatru w dresie, nowy gust gimbazy:)

Niestety ale z szamba nie zrobi się perfumerii, nawet jakby bardzo udawała.

Film w swoim czasie był naprawdę rewelacyjny, to on w zasadzie rozpoczął wątek na głupkowate komedie. Wyolbrzymia pewne przyzwyczajenia ludzkie, jak rysunek satyryka. I też robi reset w głowie. Wiadomo jaki to humor, ale kiedyś ludzie potrafili się tym bawić, teraz wszyscy świętych udają, a zachowują się gorzej i głupiej niż Głupi i Głupszy:)

ocenił(a) film na 7
el_amigo

10/10

belamyszkow

Ogólnie humor w głupi i głupszy przynajmniej tym filmie 20 lat później jest na poziomie gimbazy, więc chyba powinni dawać 10. 0 wyrafinowania choć jest kilka scen zabawnych, ale można je policzyć na palcach jednej ręki niestety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones