PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673368}

The Flu

Gam-gi
6,5 924
oceny
6,5 10 1 924
Gam gi
powrót do forum filmu Gam-gi

Widzowi nie-azjatyckiemu ciężko przebrnąć przez histeryczne ekspresjonistyczne aktorstwo. Po zakończeniu filmu, już w napisach końcowych, jest scena gdzie jedna z aktorek ma spódnicę przyciętą drzwiami autobusu. Warto ją obejrzeć na początek aby skalibrować sobie wyczucie emocji, inaczej będzie bardzo ciężko oglądać.

Film nakręcony z niezłym rozmachem, ale podpsuty tanimi efektami specjalnymi wybuchów i w większości zupełnie niepotrzebnym miotaniem kamerą w podrygach.

Aha, zapomniał bym: film jest o epidemii grypy przywleczonej do Korei przez koreańskich przemytników nielegalnych imigrantów. Akcja kręci się wokół trzech osób: pracownika służb ratunkowych, lekarki od chorób zakaźnych i jej córki w wieku późno-przedszkolnym.

ocenił(a) film na 4
Wujek_Sylwek

Zgadzam się. Jestem tuż po seansie i ma wrażenie opuchniętych uszu od tych wszystkich wydawanych podczas filmu w nadmiarze dźwięków :-) Wątek przedstawiający jak grypa przedostała się do Korei opowiedziany naprawdę ciekawie (chociaż pojawiają się tu wątpliwości dlaczego pandemia rozwinęła się w Korei a w innym kraju, z którego transportowano imigrantów już nie?), ale potem niestety było coraz gorzej.
Polecam wielbicielom współczesnego azjatyckiego kina akcji ( ostrzegam - to nie Kim Ki- duk :-) albo tym, którzy chcą zobaczyć jak wygląda koreańskie kino.

ocenił(a) film na 5
Maggie_81

Ja radze omijac ten film szerokim lukiem, bo jak na Koree to jest film słabiutki, meczy strasznie.

Szybszy

słaba to jest twoja wypowiedz film rewelacyjny, jak na kino koreańskie 9/10 wali na mordę wiele amerykańskich gniotów, film trzymał w napięciu od początku do końca wszystko było to co ma być w filmie Dramat ,Akcja , S-f. nie wiem co ci się nie podobało w tym filmie?

ocenił(a) film na 5
Ricky79

Po prostu po obejrzeniu dość dużej ilości koreańskich filmow, mam skale porownawcza. Dlatego mam wyższe wymagania już.

Szybszy

Siemka chciałbym poznać pare tytułów tych filmów. Koreańskich oczywiście.

ocenił(a) film na 3
Ricky79

Ech, kolejne dziecko na filmwebie z tą swoją jakże wykwintną "konstrukcją" wypowiedzi.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

A co ma scena końcowa do całości filmu i Polska skończy jak USA skoro pisiary potrafia zamówić wadliwe maseczki i robić wszystko by fundacja rydzola dostała 500mln zł.jak się pytam od kiedy jest kasa dla oszusta a nie ma na służbę zdrowia;(?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones